Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Dodijeljeno 38 majstorskih diploma – najviše majstora strojobravara i automehaničara

Datum objave: 17. siječnja 2020.

U prostorijama Obrtničke komore Međimurske županije u petak, 17. siječnja 2020. dodijeljene su majstorske diplome za 37 majstora u 16 različitih zanimanja. Kandidati su položili ispite na rokovima u svibnju i rujnu prošle godine, a diplome su im uručili predsjednik Obrtničke komore Međimurske županije Boris Lukovnjak i župan Međimurske županije Matija Posavec, uz prisutnost vijećnice Skupštine Međimurske županije Dijane Novak.
U proteklih 25 godina otkako postoji Obrtnička komora Međimurja, dodijeljeno je više od 650 majstorskih diploma. Kroz brojne programe, svo to vrijeme pomažemo obrtnicima da grade svoj ugled u društvenom i gospodarskom životu. Uz potporu Međimurske županije, općina i gradova, jedan od najvažnijih zadataka u našem radu mora biti daljnje jačanje obrtništva.“, rekao je Lukovnjak.
Organizacijom majstorskih ispita od strane Obrtničke komore Međimurske županije u protekle 24 godine ispite je položilo 659 kandidatkinja i kandidata iz svih dijelova Hrvatske. Među njima najviše je majstorica i majstora frizera, strojobravara, soboslikara-ličilaca te automehaničara. Nakon završena četiri ispitna roka u 2019.-oj, 80 kandidatkinja i kandidata dobilo je titulu majstora, a ovom je prilikom predstavljeno 37 novih majstora: Kristijan Mikolaj, Darko Juras, Damjan Magyar, Marko Banjac, Nikola Kolarić, Bojan Lovrek, Valentino Munđar, Bojan Herman, Andrej Kežman, Marko Štefičar, Marko Vlah, Dejan Buhanec, Mario Goričanec, Tomislav Korbelj, Dragan Vibovec, Vlatka Kolarek, Anita Žarinac, Ljubo Matulin, Robert Herić, Samanta Nemec, Dejan Huzjak, Nino Belović, Nikola Petković, Stjepan Šafarić, Ivan Kralj, Stjepan Borko, Davor Friščić, Dejan Kečkeš, August Mihalić, Mario Mišak, Ivan Novak, Pavao Kolarek, Mateo Tkalec, Dario Tarandek, Denis Žalar, Damir Novak te Goran Faić koji je ispite položio za dva zanimanja. Majstorske diplome uručene su osmorici strojobravara, šestorici automehaničara, po petorici tokara i bravara, po dvoje slastičara i elektroinstalatera te po jednom autolimaru, elektroničaru-mehaničaru, frizeru, krojaču ženske odjeće, limaru, soboslikaru-ličilacu, fasaderu, kuharu, stolaru te vodoinstalateru, instalateru grijanja i klimatizacije. Pored kandidata iz Međimurske županije, na navedenim ispitnim rokovima ispite su polagali kandidati iz Varaždinske i Primorsko–goranske županije te Grada Zagreba.
Župan Posavec čestitao je promoviranim majstorima te izrazio zadovoljstvo porastom broja obrtnika u odnosu na prošlu godinu za čak 7%. „Međimurska županija financijski sudjeluje u stipendiranju deficitarnih zanimanja, sufinanciranju nastupa na sajmovima te dajemo podršku samom radu Komore. Vjerujem kako će novi majstori stečenim znanjem razvijati obrtništvo u Međimurju i jačati produktivnost, kvalitetu i sve ono po čemu smo prepoznatljivi.“ – zaključio je župan Posavec.
Dodajmo kako su se Izmjenama i dopunama Zakona o obrtu izmijenili uvjeti za pristupanje polaganju majstorskog ispita, no sadržaji i struktura ispita ostali su isti.

 
 

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content