Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Međimurje među 3 najposjećenije županije kontinentalne Hrvatske za vrijeme božićno-novogodišnjih blagdana

Datum objave: 13. siječnja 2020.

Najuspješnija destinacije kontinentalnog turizma nastavlja višegodišnji trend rasta turističkih pokazatelja što potvrđuju podaci prema kojima je Međimurska županija za vrijeme božićnih i novogodišnjih blagdana ostvarila najviše noćenja nakon Grada Zagreba i Krapinsko-zagorske županije.
Ostvaren rast dolazaka od 9 posto u odnosu na 2018. godinu
Prema podacima sustava e-Visitor u Hrvatskoj je tijekom božićnih i novogodišnjih blagdana, odnosno u razdoblju od 20. prosinca 2019. do 6. siječnja 2020. godine ostvareno 238 tisuća dolazaka i 621 tisuća noćenja, što u odnosu na isto razdoblje u prethodnoj sezoni predstavlja rast od 8 posto u dolascima i noćenjima. U spomenutom razdoblju, Međimurje je posjetilo 2 944 turista, odnosno ostvareno je 2 476 dolazaka i 6 084 noćenja te je prema tim podacima u top 3 najposjećenije destinacije kontinentalne Hrvatske. Tijekom 12. mjeseca 2019. godine u našoj županiji ostvareno je 6672 dolazaka, što je rast od 9 posto u odnosu na 12. mjesec 2018. godine, kada je ostvareno 6113 dolazaka. Najposjećenije destinacije su Sveti Martin na Muri i Čakovec.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content