Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Tradicionalna novogodišnja bajka Udruge Kalinka još jednom oduševila publiku

Datum objave: 6. siječnja 2020.

Povodom proslave pravoslavnog Božića i Nove godine, Udruga ruskog govornog područja u Međimurju Kalinka, u suradnji s Asocijacijom mladeži ruskih sunarodnjaka u Republici Hrvatskoj te uz potporu Veleposlanstva Ruske Federacije u Republici Hrvatskoj, Grada Čakovca i predstavništva Rossotrudničestva u Hrvatskoj, priredila je predstavu "Svemirska pustolovina Djeda Mraza" redateljice Svjetlane Marinov. Članice i članovi Udruge Kalinka, Vokalne skupine "Malinka" i plesnog studija "Plesni punktovi" oduševili su brojnu publiku u čakovečkom Centru za kulturu. Udruga je to koja pod vodstvom predsjednice Tatjane Mikolaj već više od desetljeća stanovnicima Međimurja približava ruske običaje, tradiciju i kulturu, a radi se o najbrojnijoj udruzi ruske nacionalne manjine u Hrvatskoj, koja ne okuplja samo pripadnike ruske, ukrajinske i drugih manjina iz država bivšeg SSSR-a,  već i sve ostale ljubitelje ruskog jezika i kulture.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content