Župan Međimurske županije Matija Posavec, uputio je čestitku svim stanovnicima Međimurske županije u povodu blagdana Božića i Nove godine:

„Drage Međimurke i Međimurci,

Iza nas je još jedna, za Međimurje uspješna godina. Naravno, uvijek možemo još bolje, više i predanije.

Božić je u tradiciji nas Međimuraca uvijek proslavljan kao blagdan naroda i pučkog duha. Naš narod dobri duh Božića u sebi čuva od pamtivijeka i prenosi ga svojim običajima s generacije na generaciju čuvajući i njegujući našu međimursku kulturu i tradiciju.

Želim vam da najradosniji kršćanski blagdan, sada kad nam je zbog složenih gospodarskih i društvenih  prilika još potrebnija bliskost i toplina, provedete u miru, u krugu obitelji i prijatelja. Neka nam Kristovo rođenje da novu vjeru i nadu da će nam svima nova 2020. godina biti bolja i uspješnija.

Od srca, svim Međimurkama i Međimurcima, svim stanovnicima naše Županije, želim blagoslovljen Božić i sretnu Novu 2020. godinu.

ŽUPAN

Matija Posavec, mag. ing.“