-1.1 °C
1024.0 hPa
79 %

Zadužili Međimurje odgajajući mnoge generacije učenika – župan Posavec zahvalio 32 umirovljenim djelatnicima obrazovnih institucija

Datum objave: 19. prosinca 2019.

U znak zahvale za prenošenje znanja i iskustva te za nesebičnu brigu o mlađim generacijama, u zgradi Scheier održan je prijem umirovljenih djelatnika obrazovnih institucija iz Međimurske županije. Tradicija je to koju nastavlja župan Međimurske županije Matija Posavec sa suradnicima kako bi nagradio one koji su svoj radni vijek dali i utkali u odgoj i obrazovanje učenika.
Božićno-novogodišnji blagdani prilika su da se sjetimo svih onih koji su dali doprinos kroz svoj rad, pogotovo u obrazovanju te zadužili Međimurje odgajajući generacije naših stanovnika među kojima su danas mnogi uspješni pojedinci koji čine naš svijet boljim. Jedina namjera ovog susreta je reći jedno veliko hvala, hvala što su zajedno s nama stvarali sustav boljeg i kvalitetnijeg obrazovanja te izraziti poštovanje na svemu što su učinili tijekom svog života.“, poručio je župan Međimurske županije Matija Posavec dodavši da svaki učenik ima neki talent, a učitelji su ti koji taj talent prepoznaju i oblikuju, što se u Međimurju ostvaruje jer u jednoj školskoj godini imamo preko 30 državnih prvaka, 2 svjetska prvaka i sudionike olimpijada.
U protekloj godini umirovilo se 32 učitelja, nastavnika, edukatora, stručnih suradnika, tehničkog i drugog osoblja, a to su: Vinka Barešić Valić, Ana Lončarić-Tretnjak, Slavica Radiković, Nevenka Sinković, Miljenko Fric, Smiljka Kovačić, Zlatko Serec, Vlasta Abramić, Biserka Jančikić, Anica Mihalinčić, Milan Janković, Enes Bećirović, Marija Tot, Marija Borko, Nada Šalari, Vesna Branilović, Dragutin Balent, Nenad Kipke, Nada Kliček, Branka Varga, Đurđica Lukač, Josip Mihalković, Ružica Murk, Josip Globar, Višnja Balog, Zdravko Dravec, Draga Mihoci, Josip Vargek, Branko Augustić, Žarko Bundalo, Nevenka Jurinec, Danica Ljubić.
Umirovljenim djelatnicima zahvalili su i uručili darove župan Međimurske županije Matija Posavec, zamjenica župana Sandra Herman i pročelnica Upravnog odjela za obrazovanje, kulturu i sport Blaženka Novak. U ime umirovljenih djelatnika obratio se Josip Mihalković koji je zahvalio Međimurskoj županiji na brizi i izdvajanjima za školstvo, a samu svečanost glazbom su obogatili Henrik Šimunković i Darko Golubić.
Međimurska županija u samom je vrhu po izdvajanjima za obrazovanje, a u 2020. godini planirana je obnova 11 osnovnih škola i Gospodarske škole Čakovec, otvaranje nove zgrade Osnovne škole Pribislavec, grade se školske sportske dvorane u Gornjem Mihaljevcu, Svetoj Mariji, Vratišincu, i Svetom Martinu na Muri, kao i projekti Metalska jezgra, Centar održivog razvoja i centar kompetencije u strojarstvu. Uz financiranje prijevoza, asistenata u nastavi te brojne stipendije i pomoći učenicima i studentima, Međimurska županija iz proračuna izdvaja oko 200 milijuna kuna za obrazovanje, jer ulaganje u obrazovanje je ulaganje u bolju budućnost.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
5. sjednica Odbora za izbor i imenovanja
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 13. siječnja 2022.
Obavijest o ispravku dijela Javnog natječaja za prodaju zemljišta na području poduzetničke zone „POSLOVNI PARK MEĐIMURJE“
Međimurje tijekom blagdana ostvarilo rast od 283% u dolascima i 250% u noćenjima u odnosu na prošlu godinu, treća smo najposjećenija destinacija kontinentalnog turizma
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content