Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Zamjenik Grivec primio viceprvaka svijeta - judaša Nenada Vrbanca

Datum objave: 17. prosinca 2019.

Svjetsko prvenstvo za osobe s Down sindromom održano je krajem studenog i početkom prosinca ove godine u portugalskom Guimarãesu u organiziraciji Sportske unije za sportaše s Downovim sindromom. Nevjerojatan uspjeh ostvario je naš judaš Nenad Vrbanec iz Judo kluba Zrinski Čakovec koji se u kategoriji do 90 kilograma okitio srebrnim odličjem. Na ovogodišnjem Prvenstvu uz Hrvatsku su sudjelovale Švedska, Poljska, Italija, Rumunjska, Portugal, Turska, Turkmenistan, Rusija te Kuvajt.
Čestitke na  uspjehu Nenadu, njegovu treneru Filipu Šeketi i predsjedniku Kluba Ivici Jalšovcu uputio je zamjenik župana Josip Grivec kazavši kako je ovo najbolja moguća promocija koju je Međimurje moglo dobiti. „Iznimno smo ponosni na sportaše poput Nenada koji nam mogu biti primjer da trud, volja i rad pomiču granice. Cijelom timu, a posebno Nenadu, čestitam i zahvaljujem od srca što su još jednom pokazali koliko Međimurje ima kvalitetnih i talentiranih ljudi.“
Prema riječima trenera, judo je vrlo pogodan sport za osobe s posebnim potrebama što su na kraju krajeva potvrdili i izvanredni rezultati. Sljedeće godine od 31. ožujka do 7. travnja održavaju se "Trisome games" u Antalyji u Turskoj, paraolimpijske igre za osobe s Downovim sindromom na kojima bi Nenad osim u judu, Hrvatsku trebao predstavljati i u plivanju, još jednom sportu u kojem pokazuje veliki talent.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content