1.7 °C
1024.0 hPa
81 %

POZIV poljoprivrednim proizvođačima krumpira na stručni skup

Datum objave: 10. prosinca 2019.

„Izgradnja skladišta za krumpir i/ili prilagodba postojećih skladišta za krumpir sukladno odredbama Europske komisije o neproduljenju odobrenja aktivne tvari klorprofam“

Europska komisija donijela je provedbenu Uredbu (EU) 2019/989 17. lipnja 2019. o neproduljenju odobrenja aktivne tvari klorprofam (u prodaji kao Tuberite N, Tuberprop…) koji se više neće moći koristiti u EU nakon 8. siječnja 2020. godine, odnosno u Republici Hrvatskoj nakon 8. listopada 2020. godine. Radi se o inhibitoru klica i herbicidu koji sprječava klijanje konzumnog krumpira u skladištima. Obzirom na činjenicu, da se na području Međimurske županije, godišnje, proizvodi oko 60.000 tona krumpira što je dostatno za oko 70% potreba hrvatskih proizvođača, ova Uredba će u narednim sezonama uzrokovati velike gospodarske štete međimurskim poljoprivrednim proizvođačima merkantilnog krumpira. Stoga Međimurska županija u suradnji s Udrugom međimurskih proizvođača merkantilnog krumpira Belica poziva sve zainteresirane poljoprivredne proizvođače merkantilnog krumpira na stručni skup „Izgradnja skladišta za krumpir i/ili prilagodba postojećih skladišta za krumpir sukladno odredbama Europske komisije o neproduljenju odobrenja aktivne tvari klorprofam“ (tvar koja sprječava klijanje uskladištenog krumpira) koji će se održati

19. prosinca 2019. godine (četvrtak) s početkom u 15:30 sati
u zgradi Scheier, Čakovec (dvorana Zrinski - 1. kat)

TEME STRUČNOG SKUPA:
• Provedene aktivnosti na temu problematike Uredbe Komisije EU o neproduljenju odobrenja aktivne tvari KLORPROFAM (tvar koja sprječava klijanje uskladištenog krumpira)
- Damir Mesarić, predsjednik Udruge međimurskih proizvođača merkantilnog krumpira Belica,
• Problematika zabrane daljnje upotrebe aktivne tvari KLORPROFAM od 2020.g.
- Milorad Šubić, voditelj ispostave Uprave za stručnu podršku razvoju poljoprivrede i ribarstva,
• Mogućnosti financiranja izgradnje skladišta za krumpir i/ili prilagodba postojećih skladišta za krumpir (dobivanja bespovratnih sredstava) iz operacije 4.1.1. Programa ruralnog razvoja Republike Hrvatske
- Kristijan Mavrek, vanjski suradnik Udruge međimurskih proizvođača merkantilnog krumpira i konzultant za EU fondove
• Nove tehnologije za skladištenje krumpira bez upotrebe KLORPROFAM-a
- Marjan Novak, vanjski suradnik Udruge međimurskih proizvođača merkantilnog krumpira i izrađivač tehnoloških projekata
ŽUPAN
Matija Posavec, mag.ing.

POZIV na uvid ELABORAT GOSPODARENJA OTPADOM - AB METAL PROMET d.o.o. Belica
Međimurski vrtićanci i školarci imat će priliku od najranije dobi istraživati i promišljati o STEM-u kroz europski projekt vrijedan 3 milijuna kuna
PLAN UPISA u prvi razred osnovne škole za školsku godinu 2022./2023.
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za ponedjeljak, 17. siječnja 2022.
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content