Međimurje Europska regija sporta za 2022.
0.0 °C
1020.0 hPa
62 %

Svojom su humanošću spasili brojne živote - višestrukim dobrovoljnim darivateljima krvi podijeljena jubilarna priznanja

Datum objave: 7. prosinca 2019.

Gradsko društvo Crvenoga križa Čakovec u restoranu Međimurska hiža organiziralo je tradicionalnu podjelu priznanja za višestruke darivatelje krvi. Uručene su zahvalnice i brončani znakovi priznanja za višestruke dobrovoljne darivatelje krvi iz Međimurske županije koji su dio sebe darovali više od 35 puta (žene) i 50 puta (muškarci), odnosno srebrni znakovi priznanja za darivatelje koji su krv darovali više od 50 puta (žene) i 75 puta (muškarci).
Nagrađeno 62 dobrovoljnih darivatelja krvi
 „Ovu svečanost organiziramo jer je to jedini način na koji vam u ime svih stanovnika Međimurske županije možemo od srca zahvaliti na onome što radite. Nadomjestak za krv još nije izmišljen i zato su nam osobe poput vas iznimno dragocjene. Kada biste prestali darivati krv cijeli operativni trakt, a i velik dio internističkog trakta bolnice bi prestao raditi. U Međimurju brojimo 11 tisuća darivatelja krvi, od čega ih je 10 tisuća aktivnih. Ove smo godine u 55 akcija prikupili nešto manje od 5 tisuća doza krvi. Posebno mi je drago što možemo reći da je aktivno sve više mladih darivatelja krvi te da u potpunosti zadovoljavamo potrebe za krvi i krvnim pripravcima u Međimurskoj županiji.“, kazao je na početku svečanosti predsjednik Gradskog društva Crvenog križa Čakovec dr. Drago Starčević, nakon kojeg je ravnatelj dr.sc. Kristijan Valkaj pročitao pismo upućeno od strane središnjice Hrvatskog Crvenog križa u Zagrebu kojime dobrovoljnim darivateljima krvi izražavaju neizmjernu zahvalnost. I sam dobrovoljni darivatelj krvi, zamjenik župana Međimurske županije Josip Grivec nije propustio priliku da nagrađenima čestita na velikoj i plemenitoj gesti koju kontinuirano čine. „Darujete nešto najveće što čovjek može dati i zbog toga se vama posebno ponosimo. Hvala vam.“, poručio je zamjenik Grivec.
Dražen Korent iz Šenkovca krv darovao više od 125 puta!
Plaketa i zahvalnica za izvanredan uspjeh, odnosno posebno priznanje za 125 puta darovanu krv dodijeljene su Draženu Korentu. No kako je stolnotenisač iz Šenkovca u međuvremenu krv darovao još četiri puta, ukupni broj njegovih dobrovoljnih darivanja penje se do brojke 129.
Svečanost je vodio Tomica Jakopec, a prigodnim programom predstavila se Ženska vokalna skupina Stridonne.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za utorak, 18. siječnja 2022.
POZIV na uvid ELABORAT GOSPODARENJA OTPADOM - AB METAL PROMET d.o.o. Belica
Međimurski vrtićanci i školarci imat će priliku od najranije dobi istraživati i promišljati o STEM-u kroz europski projekt vrijedan 3 milijuna kuna
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content