Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

POKRENITE POSLOVANJE ONLINE PUTEM NOVOG DIGITALNOG SERVISA – START

Datum objave: 5. prosinca 2019.

Ministarstvo gospodarstva, poduzetništva i obrta predstavilo je novu digitalnu uslugu START putem koje poduzetnici u Hrvatskoj mogu pokrenuti u tek nekoliko dana. Radi se o informacijskom sustavu koji omogućuje brzo i jednostavno pokretanje poslovanja elektroničkim putem za trgovačka društva i obrt. Usluga je dostupna preko sustava e-Građani, a osnovni preduvjet korištenja je posjedovanje vjerodajnice sigurnosne razine 4, što podrazumijeva elektroničku osobnu iskaznicu ili FINA-in certifikat.
Usluga omogućava pokretanje poslovanja iz vlastitog doma, 24 sata dnevno, kroz jedan elektronički postupak i u roku od svega nekoliko radnih dana. START omogućava prikupljanje podataka po načelu „samo jednom“ i njihovu razmjenu između institucija te donosi smanjenje troškova pokretanja poslovanja i stalnu informiranost o statusu zahtjeva.
Kratki video vodič objašnjava način prijave i funkcionalnosti START aplikacije: https://www.youtube.com/watch?v=DJ4SMjuuEh4&t=81s.
Detaljne informacije možete pronaći ovdje.
 

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content