Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-0.2 °C
1020.0 hPa
63 %

Na 14. Hrvatskom balu u Lendavi predstavljeni kvarnerski otoci i grad Mali Lošinj

Datum objave: 25. studenoga 2019.

U hotelu Lipa u Lendavi u organizaciji Hrvatskoga kulturnog društva Pomurje iz Lendave održan je tradicionalni 14. Hrvatski bal. Ovoga puta, pod pokroviteljstvom grada Malog Lošinja predstavljeni su eno-gastronomski i turistički potencijali kvarnerskih otoka.
Više od dvije stotine gostiju i uzvanika pozdravio je Predsjednik HKD Pomurje  i predsjednik Saveza hrvatskih društava u Sloveniji Đanino Kutnjak: „Hrvatsko kulturno društvo Pomurje je od samog početka djelovanja čvrsta karika u povezivanju svih slovenskih krajeva gdje žive Hrvati, ali i u povezivanju dviju država i našeg Međimurja koje nam na čelu sa županom Matijom Posavcem pruža bezrezervnu potporu.“
Gradonačelnik Lendave Janez Magyar kazao je da HKD Pomurje ima značajnu ulogu u općini Lendava jer svojim projektima i programima pridonose ne samo razvoju multikulturalnosti po kojoj je Lendava poznata već i obogaćuju kulturnu ponudu te na najbolji način predstavljaju Lendavu u zemlji i inozemstvu.
Gradonačelnica Malog Lošinja Ana Kučić predstavila je turističke potencijale Malog Lošinja, kazavši da je posebno ponosna na posljednje rezultate kojima je Mali Lošinj jedna od deset najboljih i najuspješnijih hrvatskih destinacija.
Ispred Međimurske županije na Hrvatskom balu u Lendavi nazočio je župan Matija Posavec, koji je članicama i članovima HKD-a Pomurje čestitao na svim aktivnostima kojima se njeguje kultura, jezik i običaji: „ Tradicija, kultura i bogata povijest glavne su odrednice na kojima Međimurje gradi svoju budućnost, a vi nam u tome pomažete. Ovih dana obilježavamo i prvu godišnjicu uvrštavanja međimurske popevke na UNESCO-ov Reprezentativni popis nematerijalne baštine čovječanstva te zahvaljujem svima vama koji ste aktivni čuvari i promotori popevke. Međimurska županija i dalje će u svakom pogledu biti uz vas, financijski pomagati brojne projekte, poput  Hrvatskog doma, jedinog takve vrste u Sloveniji. Snažno podržavamo i projekt razvoja Hrvatskog kulturnog turističkog centra „Zrinski“ u Lendavi s ciljem promicanja djelatnosti i očuvanju hrvatske kulturne baštine u susjednoj Sloveniji, kao i cjelokupni doprinos njegovanja tradicije našega kraja.
Za dobru atmosferu pobrinula se klapa Čikat i tamburaški sastav Zrin. Uz brojne Međimurce svečanosti je nazočio gradonačelnik Murskog Središća Dražen Srpak i predsjednik Zajednice HKUU Međimurske županije Dejan Buvač.
Hrvatsko kulturno društvo Pomurje iz Lendave osnovano je 2005. godine sa ciljem povezivanja Međimuraca koji žive u pograničnom prostoru Republike Slovenije, te očuvanju tradicije, kulture, jezika i običaja svog zavičaja. To pokazuju nizom organizacije kulturnih događanja i priredbi, a u okviru svog djelovanja imaju tamburaške, folklorne, novinarske i mnoge druge sekcije.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za utorak, 18. siječnja 2022.
POZIV na uvid ELABORAT GOSPODARENJA OTPADOM - AB METAL PROMET d.o.o. Belica
Međimurski vrtićanci i školarci imat će priliku od najranije dobi istraživati i promišljati o STEM-u kroz europski projekt vrijedan 3 milijuna kuna
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content