Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Dodijeljene Zlatne plakete - LPT, NDK i O.M.T. najuspješnija su poduzeća 2018. godine

Datum objave: 22. studenoga 2019.

Gospodarsko vijeće Županijske komore Čakovec održalo je svečanu sjednicu na kojoj su dodijeljene nagrade Zlatna plaketa za poslovnu 2018. godinu tvrtki LPT d.o.o. Prelog kao najuspješnijem velikom trgovačkom društvu, NDK d.o.o. Štrigova kao najuspješnijem srednjem trgovačkom društvu i O.M.T. d.o.o. Ivanovec kao najuspješnijem malom trgovačkom društvu.
Uspješno gospodarstvo i poduzetništvo nije pokretač samo ekonomskih promjena, već i širih društvenih promjena, a da je međimursko gospodarstvo pokretač razvoja naše županije potvrdio je predsjednik Županijske komore Čakovec Mladen Križaić: „Rast i razvoj međimurskog gospodarstva pokazuju službene brojke – povećanje poduzetnika za 8%, broja zaposlenih za 3%, pozitivan saldo, porast investicija za 30%, rast ukupnih prihoda za 8%, a bilježimo i porast plaća za 7,43%. Ovi pokazatelji rezultat su rada uspješnih međimurskih tvrtki i mnogih poduzetničkih pothvata.“
Zlatne plakete najuspješnijim tvrtkama Međimurske županije za 2018. godinu u kategoriji malih, srednjih i velikih poduzeća uručili su uz predsjednika ŽKČ Mladena Križaića, ministar gospodarstva, poduzetništva i obrta Darko Horvat i potpredsjednik HGK Josip Zaher, a svečanosti dodijele nazočili su i župan Međimurske županije Matija Posavec, gradonačelnik Grada Mursko Središće Dražen Srpak, gradonačelnik Grada Preloga Ljubomir Kolarek, zamjenik gradonačelnika Grada Čakovca Mario Medved, predsjednik Uprave HAMAG-BICRO-a Vjeran Vrbanec te brojni međimurski gospodarstvenici, predstavnici institucija i ravnatelji srednjih škola.
Nagrade su primili Ivan Sokač, Ivan, Danijel i Nikola Kolmanić te Davor Gečić, a predstavljene su i obiteljske tvrtke koje su stekle pravo na znak ‘Hrvatska kvaliteta’, a to su Poljo Posavec za delikatesno Zlatno olje u kategoriji stopostotnih djevičanskih ulja te trikotažna tvrtka Enigma Stars, čuvarica međimurske industrijske baštine održavanjem tradicije proizvodnje MTČ-a.
Čestitke nagrađenima uputio je župan Međimurske županije Matija Posavec: „Svi pokazatelji međimurskog gospodarstva rastu, dok samo jedna stvar pada, a to je nezaposlenost. Tijekom 2018. godine otvoreno je 3000 novih radnih mjesta. Nismo županija koja ima najmanje plaće u Hrvatskoj i drago mi je da to u konačnici pokazuju i podaci Hrvatske gospodarske komore. Naravno da nismo zadovoljni iznosom plaća no veseli nas stalni rast. Međimursko gospodarstvo na razini Hrvatske je na visokom 6. mjestu među županijama što je, prije svega, zasluga naših gospodarstvenika i radnika, a Međimurska županija će i nadalje u okviru svojih nadležnosti i mogućnosti podupirati njihov rad.“

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content