Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-1.5 °C
1020.0 hPa
70 %

Svjetskoj prvakinji u karateu Luciji Lesjak priređen svečani doček na Trgu Republike u Čakovcu

Datum objave: 9. studenoga 2019.

Predstavnici javnog i sportskog života Grada Čakovca i Međimurske županije na Trgu Republike u Čakovcu priredili su svečani doček za svjetsku prvakinju u karateu, 20-godišnju Luciju Lesjak iz Strahoninca. Naša karatistica, studentica druge godine Medicinskog fakulteta u Zagrebu, nova je svjetska prvakinja u konkurenciji mlađih seniora u teškoj kategoriji (U21 + 68 kg), a do veličanstvenog uspjeha stigla je na Svjetskom juniorskom prvenstvu u karateu u Čileu.
Luciju su na pozornicu dopratili njen otac te jedan od prvih trenera Kristijan Lesjak i predsjednik Karate kluba Međimurje Adriano Marcijuš, koji nisu skrivali ogroman ponos zbog nevjerojatnog uspjeha mlade sportašice. Kako ovo nije uspjeh samo jednog kluba i jedne županije, već cijele Hrvatske, ispred Hrvatskog karate saveza obratio se predsjednik Davor Cipek, koji je Luciju dočekao uz direktora hrvatske karate reprezentacije Ante Čuturu te tajnika Saveza, Čakovčanina Luku Požgaja. „Imati najbolju na svijetu u kategoriji mlađih seniorki s natjecanja na kojem je nastupilo više od 1550 natjecatelja iz 96 država doista je nevjerojatan uspjeh i velika čast. Bilo je lijepo biti Hrvat u dalekom Santiagu. Hvala ti Lucija, zbog tebe smo slušali hrvatsku himnu.“, poručio je predsjednik Cipek te najavio Europsko prvenstvo koje će se iduće godine održati u Azerbajdžanu. Složio se s njime i direktor reprezentacije Čutura koji je dodao kako Luciji ovo nije jedino ovogodišnje zlato budući da je prvo mjesto osvojila i na Europskom sveučilišnom prvenstvu. „Lucija je ušla u povijest hrvatskog, europskog pa i svjetskog sporta“ – poručio je Vjekoslav Šafranić, legenda hrvatskih borilačkih sportova te zahvalio mladoj sportašici što je Hrvatsku digla na vrh svijeta.
Upravo su sportaši najbolji veleposlanici jedne zemlje i regije, a zamjenica župana Međimurske županije Sandra Herman čestitala je i zahvalila Luciji, ali i svim roditeljima koji, baš poput njenog oca koji joj je prenio ljubav prema karateu, potiču svoju djecu da se bave sportom, no neprocjenjiva je i uloga trenera te njihovih nadljudskih napora. „Međimurska županija puno ulaže u infrastrukturu, sportske dvorane, terene i igrališta, sufinancira klubove te potiče mlade, no bez vrijednih i marljivih ljudi to ne znači ništa. Upravo je Lucija dokaz tome, kao i njena obitelj, treneri i svi koji su je i kada je bilo najteže bodrili.“, zaključila je zamjenica Herman. Grad Čakovec će u 2020. godine nositi titulu Europskog grada sporta, a čestitkama svjetskoj karate prvakinji pridružio se zamjenik gradonačelnika Zoran Vidović zaželjevši joj još mnogo medalja i titula u budućnosti. Kako je svjetska prvakinja ponikla iz Karate kluba Međimurje koji je registriran na području Općine Nedelišće, izraze zahvalnosti uputio je i zamjenik načelnika Općine Nedelišće Željko Kacun.
„Nakon toliko godina truda i rada, jednostavno moraju doći rezultati!“ –  s govornice je publici poručila emotivna Lucija Lesjak te zahvalila svima koji su je dočekali i veselili se zajedno s njom u trenucima najvećeg uspjeha. Svog su uzora došli pozdraviti i najmlađi članovi Karate kluba Međimurje, a Čakovečke mažoretkinje u čast Luciji izvele su plesnu točku.


 
 

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za utorak, 18. siječnja 2022.
POZIV na uvid ELABORAT GOSPODARENJA OTPADOM - AB METAL PROMET d.o.o. Belica
Međimurski vrtićanci i školarci imat će priliku od najranije dobi istraživati i promišljati o STEM-u kroz europski projekt vrijedan 3 milijuna kuna
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content