Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Održana 32. godišnja Skupština Kluba vatrogasnih veterana Međimurske županije

Datum objave: 27. listopada 2019.

U subotu, 26. listopada 2019. u Strahonincu je održana 32. Skupština Kluba vatrogasnih veterana Međimurske županije na kojoj je predstavljen rad i aktivnosti Kluba za proteklo jednogodišnje razdoblje te je podržan prijedlog programa rada za narednu godinu.
Skupštinu su vodili predsjednik Kluba vatrogasnih veterana Ivan Novak, dopredsjednik Gabrijel Friščić, predsjednik Nadzornog odbora Dragutin Trupković i tajnik Kluba Vladimir Jambor.
Članovi vatrogasnih veterana važna su karika Međimurskog vatrogastva koje služi kao pozitivan primjer ostalim krajevima Hrvatske u spremnosti, osposobljenosti i organiziranosti, a posebno u brojnosti podmlatka što osigurava dobru vatrogasnu budućnost. Na Skupštini je sudjelovalo 154 člana od ukupnih 256 članova.
U ime domaćina pozdravnu riječ održao je Vanja Tomašić koji je istaknuo kako DVD Strahoninec postoji već 97 godina te da su svakodnevno djelovanje DVD-a obogatili novim vozilima i velikim brojem novih članova.
„Pred nas se postavljaju životni izazovi, borba za prirodu, borba protiv elementarnih nepogoda koja ugrožavaju naš život i materijalna dobra. Iz svega toga proizlazimo kao organizirano vatrogastvo. Pohvalno je što velik broj naših članova Kluba veterana aktivno uključuje u rad svojih vatrogasnih društava, prisustvuje Skupštinama, proslavama, takmičenjima i svojim iskustvom i savjetima doprinosi uspješnom radu svojih društava.“, istaknuo je Vladimir Jambor, tajnik društva.
Župan Međimurske županije Matija Posavec čestitao je svim veteranima prvih 32 godine postojanja Kluba te poželio mnogo uspjeha u daljnjem radu. „Iskrene čestitke dobitnicima plaketa za 10, 20 i 30 godina vjernosti vatrogasnim veteranima, ali kao simbolični znak zahvale što ste svojim životom, radom i angažmanom u sustavu vatrogastva uzor mladim vatrogascima koji ostvaruju zapažene rezultate. Na tom putu imat ćete podršku Međimurske županije."
Svojom nazočnošću, podršku vatrogasnim veteranima ukazali su predstavnik Hrvatske vatrogasne zajednice i predsjednik Vatrogasne zajednice Međimurske županije Mario Medved,  zamjenik predsjednika Vatrogasne zajednice Međimurske županije Aleksandar Karlovčec, zamjenik načelnika općine Strahoninec Josip Šipek sa predsjednikom Općinskog vijeća Vladimirom Lepenom, vlč. Branko Sajković župnik Župe Marije Pomoćnice u Strahonincu, kao i predstavnici vatrogasnih zajednica iz Varaždinske županije i Republike Slovenije te brojni predstavnici DVD-ova iz cijelog Međimurja.
Spomenice za prvih 10 godina dobili su: Stjepan Šarić (Mačkovec), Franjo Dolar (Strahoninec), Franjo Kralj (Strahoninec), Antun Varga (Strahoninec), Stjepan Mesarek (Dekanovec), Matija Mučić (Dekanovec), Andrija Šantek (Dekanovec), Antun Žerjav (Dekanovec), Mijo Novak (Podturen), Ivan Novak (Palovec), Stanislav Švenda (Palovec), Stjepan Živčec (Palovec), Josip Nađ (Donji Vidovec), Ivan Lukačić (Gornji Kraljevec).
Spomenice za 20 godina članstva u Klubu vatrogasnih veterana dobili su Pavao Ružić (Držimurec-Strelec), Ivan Habuš (Kotoriba), Branko Mađarić (Vratišinec), Antun Farkaš (Mali Mihaljevec), Juraj Hamer (Mali Mihaljevec), Ivan Makovec (Mali Mihaljevec).
Za 30 godina članstva spomenice su dobili Vladimir Bujan (Mačkovec), Stjepan Čeh (Mačkovec), Mirko Šoltić (Mačkovec), Ivan Novak (Martinuševec), Josip Novak (Martinuševec).
Na današnjoj 32. redovnoj Skupštini - Kluba vatrogasnih veterana vatrogasne zajednice Međimurske županije primljeni su i novi članovi, a to su Marija Horvat (Savska Ves), Ivan Kraljić (Savska Ves), Stjepan Pavleković (Savska Ves), Slavko Loparić (Goričan), Zlatko Škvorc (Lopatinec), Dragutin Molnar (Sveti Juraj u Trnju), Vladimir Baranašić (Sveti Juraj u Trnju), Đuro Čavlek (Sveti Juraj u Trnju), Dragutin Taradi (Draškovec), Slavko Pergar ( Nedelišće), Miroslav Lovrenčić (Orehovica), Franjo Patarčec (Orehovica) i Zdravko Klinec (Orehovica).
Čestitke!

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content