Međimurje Europska regija sporta za 2022.
4.6 °C
1016.0 hPa
55 %

S.M.A.R.T. pristup u ranoj intervenciji i jedinstveni lokalni model teme su prvog MURID-ovog kongresa

Datum objave: 25. listopada 2019.

Programi rane intervencije u Međimurskoj udruzi za ranu intervenciju u djetinjstvu (MURID) i u Međimurju razvijani su godinama, a iskustva i spoznaja djelovanja u različitim sektorima rezultirala su stvaranjem jedinstvenog lokalnog modela. Potaknuti čestim studijskim posjetima i upitima stručnjaka iz regije koji bi željeli upoznati način njihovog funkcioniranja, djelatnice MURID-a organizirale su dvodnevni kongres kroz koji su prikazale rad organizacije i rad u programima rane intervencije. Kongres se održava 25. i 26. listopada 2019. godine u prostorima Srednje škole Čakovec, a oko stotinjak sudionika iz cijele Hrvatske i Slovenije podijelilo je svoja iskustva, prakse i izazove kao temelj podrške u širenju razvoja programa rane intervencije.
MURID  već 20-ak godina pruža stručnu potporu djeci rane dobi, njihovim roditeljima i obiteljima kao i edukaciju i senzibilizaciju okoline i javnosti na specifične potrebe obitelji i djece s razvojnim i socijalnim rizicima na području Hrvatske i regije. „Uspjeli smo stvoriti jedinstven sustav rane intervencije u Hrvatskoj te nudimo cijelu lepezu usluga, od dijagnostike do tretmana. Protekle četiri godine stvorila se potreba drugih pružatelja sličnih usluga i osoba koja iniciraju takve usluge diljem Hrvatske i susjednih zemalja te smo se odlučili za ovakav iskorak, da kroz dva dana prezentiramo sustav, naš model rada, od organizacijskog i financijskog, do praktičnog načina rada.“, istaknula je direktorica MURID-a Silvija Pucko.
MURID-ov kongres, na temu S.M.A.R.T. pristup u ranoj intervenciji, otvorila je predstavnica ministarstva zdravstva Andreja Bičanić, a kroz dvadesetak predavanja sudionici su se bavili temama poput primjenjivosti smart pristupa u edukacijsko-rehabilitacijskoj znanosti, evaluacijom terapijskog procesa, utjecajem intenziteta terapije i drugim aktualnim pitanjima. Velik broj predavanja održali su upravo MURID-ovi djelatnici koji su prezentirali njihov model rada kao jedinstven model u Hrvatskoj koji funkcionira velikim dijelom zahvaljujući potpori i uključenosti korisnika, odnosno roditelja i obitelji, ali i lokalne zajednice.
Velika potpora u razvijanju programa rane intervencije je Međimurska županija, a zamjenica župana Međimurske županije Sandra Herman istaknula je kako Županija kroz svoj proračun godišnje izdvaja više od 350 000 kuna za pristup ranoj intervenciji, ali se korisnicima nastoji olakšati i kroz druge programe poput Zaklade Katruža: „MURID svoj posao radi odlično i često rješava situacije koje bi trebale biti riješene sustavno na razini države. Svojim radom pomažu velikom broju djece i roditelja te je vrijeme da, zahvaljujući njihovom znanstveno utemeljenom programu, kvalitetnom i učinkovitom radu, država prepozna trud MURID-a i riješi sustavnu podršku ovakvim organizacijama kako ne bi morale strahovati za svoju egzistenciju.
Prvi MURID-ov kongres okupio je zdravstvene djelatnike, djelatnike u obrazovanju, pedagoge, odgojitelje i brojne stručnjake koji imaju priliku razmijeniti iskustva, a najavljeno je kako će po završetku programa prvog dana kongresa, MURID postaviti i vlastiti forum na kojem će odgovarati na brojne upite.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za utorak, 18. siječnja 2022.
POZIV na uvid ELABORAT GOSPODARENJA OTPADOM - AB METAL PROMET d.o.o. Belica
Međimurski vrtićanci i školarci imat će priliku od najranije dobi istraživati i promišljati o STEM-u kroz europski projekt vrijedan 3 milijuna kuna
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content