Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Informativna radionica za vlasnike malih i srednjih poduzeća na temu „IZAZOVI PRIJENOSA POSLOVANJA (OBITELJSKOG) PODUZEĆA“

Datum objave: 25. listopada 2019.

U Tehnološko-inovacijskom centru Međimurje (Bana Josipa Jelačića 22a, Čakovec) u utorak, 5. studenog 2019., s početkom u 9 sati, održat će se radionica za poduzetnike pod nazivom „Izazovi prijenosa poslovanja (obiteljskog) poduzeća“. Radionica se održava u okviru Tjedna obiteljskih poduzeća i prijenosa poslovanja, koji se obilježava u Hrvatskoj od 4. do 8. studenog 2019., kada će se radionice i predavanja održati i u Osijeku, Varaždinu, Vukovaru, Rijeci, Zagrebu i Splitu.
Radionica je namijenjena vlasnicima obiteljskih poduzeća starijim od 55 godina, nasljednicima, menadžerima i djelatnicima malih i srednjih (obiteljskih) poduzeća. U Hrvatskoj postoji preko 16.500 malih i srednjih poduzeća čiji su vlasnici stariji od 55 godina i zapošljavaju gotovo 180.000 djelatnika (Business Transfer Barometar Hrvatska, 2015), a opstanak njihovih tvrtki na tržištu ovisi o uspješno provedenom prijenosu poslovanja. Stoga prijenos poslovanja u Hrvatskoj postaje goruće pitanje čiji će se značaj odraziti na gospodarstvo u cjelini. Na radionici će se govoriti o sljedećim temama:

  • Važnost pripreme za prijenos poslovanja
  • Najčešći modeli prijenosa poslovanja
  • Tko, kada i kako – odabir aktera, pravog trenutka i odgovarajućeg načina
  • Najveći izazovi prijenosa poslovanja i kako ih riješiti

Cilj radionice je potaknuti vlasnike na pravovremenu pripremu za prijenos poslovanja kako bi se izbjeglo donošenje odluka o budućnosti poduzeća/obrta pod pritiskom iznenadnih i nepredviđenih okolnosti, te osvijestiti važnost ovog kompleksnog procesa koji ima izravan utjecaj na vlasnika, poduzeće, zaposlenike, ali i širu zajednicu. O svojim iskustvima s prijenosom poslovanja, govorit će:

  • dr. sc. Mirela Alpeza, direktorica Centra za politiku razvoja malih i srednjih poduzeća i poduzetništva (CEPOR) i profesorica na Ekonomskom fakultetu u Osijeku
  • Petra Mezulić Juric, asistentica na Ekonomskom fakultetu u Osijeku
  • Nikola Oršanić, konzultant s dugogodišnjim poduzetničkim iskustvom
  • Danijel Ritz, sistemski konstelator, coach i konzultant

Sudjelovanje na radionici se ne naplaćuje, uz prethodnu prijavu na e-mail: kristina.pevec@redea.hr
Radionicu organizira Javna ustanova za razvoj Međimurske županije – REDEA (Čakovec) i Centar za politiku razvoja malih i srednjih poduzeća i poduzetništva (CEPOR), uz partnerstvo tvrtke Systemicon.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content