Međimurje Europska regija sporta za 2022.
1.0 °C
1028.0 hPa
63 %

Otvoren Područni ured HBOR-a za sjeverozapadnu Hrvatsku

Datum objave: 15. listopada 2019.

U Varaždinu je otvoren Područni ured HBOR-a za sjeverozapadnu Hrvatsku, čime je poduzetnicima iz pet županija, među kojima je i Međimurska, omogućen lakši i brži pristup informacijama o kreditnim programima te savjetodavna pomoć. Na svečanosti otvorenja u Hotelu Turist nazočili su brojni poduzetnici, gospodarstvenici, predstavnici financijskih institucija, jedinica lokalnih samouprava i drugih institucija. Voditelj Područnog ureda je Čakovčanin Tomislav Marković koji ističe kako HBOR gradi mostove između poduzetničkih ideja i njihovih ostvarenja s ciljem osnaživanja konkurentnosti hrvatskog gospodarstva. Da je potencijal ove regije velik napominje predsjednica Uprave HBOR-a Tamara Perko što potkrepljuje i statistikom: „Na ovome području registrirano je 10% tvrtki koje u BDP-u sudjeluju s 12%, a u izvozu s čak 19%.“
Svečanosti je nazočio i ministar gospodarstva, poduzetništva i obrta Darko Horvat, dok je ispred Međimurske županije ovakvu inicijativu pozdravio zamjenik župana Josip Grivec. Približavanje ovakve institucije svim njenim korisnicima koji više ne moraju putovati do glavnog hrvatskog grada iznimno je bitno - kako za jedinice lokalne samouprave u Međimurskoj županiji, tako i za poduzetnike kao nositelje gospodarskog rasta i razvoja.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za utorak, 18. siječnja 2022.
POZIV na uvid ELABORAT GOSPODARENJA OTPADOM - AB METAL PROMET d.o.o. Belica
Međimurski vrtićanci i školarci imat će priliku od najranije dobi istraživati i promišljati o STEM-u kroz europski projekt vrijedan 3 milijuna kuna
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content