Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Otvoren Područni ured HBOR-a za sjeverozapadnu Hrvatsku

Datum objave: 15. listopada 2019.

U Varaždinu je otvoren Područni ured HBOR-a za sjeverozapadnu Hrvatsku, čime je poduzetnicima iz pet županija, među kojima je i Međimurska, omogućen lakši i brži pristup informacijama o kreditnim programima te savjetodavna pomoć. Na svečanosti otvorenja u Hotelu Turist nazočili su brojni poduzetnici, gospodarstvenici, predstavnici financijskih institucija, jedinica lokalnih samouprava i drugih institucija. Voditelj Područnog ureda je Čakovčanin Tomislav Marković koji ističe kako HBOR gradi mostove između poduzetničkih ideja i njihovih ostvarenja s ciljem osnaživanja konkurentnosti hrvatskog gospodarstva. Da je potencijal ove regije velik napominje predsjednica Uprave HBOR-a Tamara Perko što potkrepljuje i statistikom: „Na ovome području registrirano je 10% tvrtki koje u BDP-u sudjeluju s 12%, a u izvozu s čak 19%.“
Svečanosti je nazočio i ministar gospodarstva, poduzetništva i obrta Darko Horvat, dok je ispred Međimurske županije ovakvu inicijativu pozdravio zamjenik župana Josip Grivec. Približavanje ovakve institucije svim njenim korisnicima koji više ne moraju putovati do glavnog hrvatskog grada iznimno je bitno - kako za jedinice lokalne samouprave u Međimurskoj županiji, tako i za poduzetnike kao nositelje gospodarskog rasta i razvoja.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content