Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Međimurje najuspješnija destinacija kontinentalne Hrvatske

Datum objave: 3. listopada 2019.

60-ak kulturnih dobara, 4 specijalizirana Centra za interpretaciju baštine, 3 zaštićena prirodna lokaliteta, preko 60 turističkih događanja, više od 70 sportskih igrališta, bazena, dvorana, stadiona i 800 km uređenih biciklističkih i pješačkih ruta, prvi ekomuzej u Hrvatskoj, healthness koncept, vrhunska enogastronomska ponuda – sve to čini Međimurje najuspješnijom destinacijom kontinentalne Hrvatske u 2019.

 
Na Danima hrvatskog turizma u Vinkovcima dodijeljene su godišnje Hrvatske turističke nagrade. Idejni začetnik projekta je Ministarstvo turizma, Hrvatska turistička zajednica i Hrvatska gospodarska komora, a dodjela nagrada nastala je s ciljem daljnjeg poticanja konkurentnosti, inovativnosti i svijesti o održivom razvoju te podizanju kvalitete usluga i proizvoda u turističkom sektoru. „Koncept godišnjih hrvatskih turističkih nagrada sastoji se od šest kategorija: Destinacija godine, Nagrada za održivi turizam, Inovacija godine, Atrakcija godine, Nagrada poslovnom sektoru (Turistički cvijet – kvaliteta za Hrvatsku) i nagrada Ljudi u turizmu. Kategorije su formirane u skladu s aktualnom Strategijom razvoja turizma i Strateškim marketinškim planom, sveobuhvatne su te prate i predviđaju svjetske turističke trendove.“, rekao je voditelj Turističke zajednice Međimurske županije Rudi Grula.
Međimurje u kategoriji „DESTINACIJA GODINE“ proglašena je najuspješnijom destinacijom kontinentalne Hrvatske.Ova prestižna nagrada zasluga je svih stanovnika Međimurja, svih naših vrijednih ljudi koji uređuju svoj okoliš, naših turističkih djelatnika, svih onih koji promiču vrijednosti svog zavičaja. Ulaganjem u projekte u turizmu, interpretacijske centre, muzeje, biciklističke staze, vidikovce, ali svakodnevnim predanim radom, postali smo doista prepoznatljiva destinacija a ovime je to potvrdila i struka. Trudit ćemo se i dalje te biti još bolji“, rekao je predsjednik Turističke zajednice Međimurske županije, župan Matija Posavec.
Međimurska županija već osmu godinu provodi projekt dodjele bespovratnih turističkih potpora  gdje je dosad uloženo više od 2 milijuna kuna, a rezultat čega su 84 nova turistička proizvoda na tržištu. Proširenjem postojeće turističke ponude, aktiviranjem neiskorištenih turističkih potencijala, samo su neki od segmenata koji se kontinuirano oplemenjuju, a povećanje broja turista u prvom dijelu godine od 7%, odnosno 39.060 dolazaka gostiju potvrda je raznolikog turizma Međimurja, popularnog naziva turizam kroz četiri godišnja doba. „Međimurska županija je donijela Strateški marketing plan turizma MŽ  koji provodi. Neki od strateških ciljeva razvoja turizma Međimurske županije su enogastronomija, turizam kroz sva četiri godišnja doba, zdravstveni - wellness turizam i kreativni turizam.“, rekla je zamjenica župana Sandra Herman
Međimurska županija ima bogatu povijest, manifestacije za različite dobne skupine, a brojni novi projekti, vidikovci, manifestacije zasigurno će privući i neke nove goste. „Međimurska županija želi biti održiva turistička destinacija, to pokazuje statistika, ali i to što radimo. Nadam se da će upravo ovakav pristup pridonijeti  još većem broju gostiju u kojima bi se probudile pozitivne emocije i  tzv. „storytelling“ koji u današnje vrijeme privlači i dovodi sve veći broj turista. Samo s pozitivnim emocijama i lijepim sjećanjima na mjesto, lokaciju i ono što su doživjeli u Međimurju tijekom svog boravka, sretni i zadovoljni turisti prenijet će svojim prijateljima, kolegama, obiteljima našu, međimursku priču. Nadam se da će tada poželjeti i osobno doživjeti sve ono najbolje što Međimurje nudi…“,  istaknuo je Posavec.
U konkurenciji za nagrade bili su još i hostel ATON iz Nedelišća u kategoriji „hostel godine“, Hotel Spa Golfer Sveti Martin na Muri u kategoriji Wellness hoteli te u kategoriji destinacija- turizma zdravlja.
Podsjetimo da je Međimurska županija čak dva puta dodijeljena nagrada Europske komisije za Europsku destinaciju izvrsnosti- EDEN općini Sveti Martin na Muri te gornjem Međimurju. UNWTO  (Svjetska turistička organizacija Ujedinjenih naroda) odabrala je Međimursku županiju kao primjer dobre prakse u primjeni tehnoloških inovacija u interpretaciji prirodne i kulturne baštine te kao članice mreže za gastronomiju.
Današnje priznanje Međimurske županije kao najuspješnije destinacije kontinentalne destinacije u 2019. godini, samo je potvrda da je „hrvatski cvetnjak“,  turizam Međimurja kroz sva četiri godišnja doba, interesantan i konkurentan.
 
tija posavec

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content