Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Hodači za zdravlje

Datum objave: 3. listopada 2019.

Međunarodni projekt European Walking Tour u kojem je Međimurska županija partner organizacijama iz Portugala, Slovenije i Finske, popularizira hodanje na prostorima koji su sigurni za kretanje, neopterećeni prometom i besplatni za sudionike.
Županija u provedbi aktivnosti ovoga projekta uživa podršku Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije te suradnika okupljenih u Gimnastičkom klubu “Marijan Zadravec Macan” Čakovec, Društvu “Naša djeca” Donji Vidovec, Osnovnoj škola Orehovica, Osnovnoj škola Kuršanec i Udruzi građana “Gardruža” Gardinovec.
U prvim danima jeseni prošetali smo Perivojem Zrinskih, vježbali i opustili se uz šale i ugodne razgovore. Naime, sudionici programa se mjesečno okupljaju na turama hodanja različite duljine. Osim djece i mladih, među sudionicima dominira osobe zrelije dobi uz poseban program koji s njima provodi Zavod za javno zdravstvo Međimurske županije mjesečno organizirajući i predavanja o uravnoteženoj prehrani ovisno (i) o kroničnim bolestima zastupljenima među sudionicima programa. ZZJZ također nam je pomogao u okupljanju sudionika starije dobi koji već prate program nordijskog hodanja.

Djeca iz Međimurja učit će u Newtonovim sobama u Centru LORI, zahvaljujući sporazumu Međimurske županije i Ludbrega
Stotinu darovitih informatičara i IT stručnjaka u Međimurju  okupila Zimska škola informatike
Danas je rođendan Muzeja Međimurja Čakovec, čuvara kulturno-povijesnog blaga našega kraja
Međimurska županija podržava daljnje aktivnosti Centra za pomoć u kući, osnažujući podršku starijim i nemoćnim sugrađanima
Župan Matija Posavec čestitao europskom viceprvaku i najboljem junioru svijeta Svenu Strahiji
Objavljen poziv za turističke manifestacije i dodijeljeni certifikati za postignuća u održivom turizmu
RJEŠENJE o potrebi postupka prethodne ocjene prihvatljivnosti zahvata za ekološku mrežu - Pošumljavanje Donja Dubrava
Javni poziv za podnošenje zahtjeva za dodjelu dara u naravi u obliku poklon bona hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata s područja MŽ
JAVNI NATJEČAJ za sufinanciranje programa i projekata udruga u području zaštite prava potrošača, zdravstvene i socijalne zaštite, brige o djeci i mladima te ljudskih prava, demokratizacije i razvoja civilnog društva u 2024.
Međimurska županija objavila Javni natječaj za su/financiranje programa i projekata udruga koji su od interesa za Međimursku županiju u području zaštite prava potrošača, zdravstvene i socijalne zaštite, brige o djeci i mladima te ljudskih prava, demokratizacije i razvoja civilnog društva u 2024. godini
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content