2.3 °C
1027.0 hPa
20 %

Obnovom dionice ceste Draškovec-Čukovec povećana sigurnost u prometu i skraćeno vrijeme putovanja

Datum objave: 26. rujna 2019.

Županijska uprava za ceste Međimurske županije uspješno je provela još jedan projekt u sklopu Plana građenja županijskih i lokalnih cesta za 2019. godinu, a riječ je  o lokalnoj cesti na dionici Draškovec-Čukovec ukupne dužine 3,4 km koja je danas službeno otvorena. Simboličnim rezanjem  vrpce obnovljenu cestu u promet su pustili Helena Pongrac i Leo Lipić, učenici 4. razreda Osnovne škole Draškovec. Dionica ceste obnovljena je, proširena i asfaltirana, te predstavlja alternativni pravac za mještane i gospodarstvo.
„Vrijednost radova iznosila je 1.205.371,88 kn, a radovi su izvedeni u ugovorenom roku“ – ističe ravnateljica Županijske uprave za ceste Međimurske županije, Ljerka Cividini dodajući kako „od ukupno 450 km županijskih i lokalnih cesta je ostalo još 26 km makadama za obnovu. Radovi na ovoj cesti obuhvaćali su strojni iskop za proširenje ceste, nabavu, dopremu i ugradnju šljunčanog zastora kao pripremu za završni asfaltni sloj.
Gradonačelnik grada Preloga Ljubomir Kolarek napomenuo je kako je ova cesta projekt zajedničke suradnje grada Preloga, Županijske uprave za ceste i Međimurske županije, ali i zajednička želja brojnih udruga, lovačkog društva, te mjesnih odbora Čukovec i Hemuševec kao i svih onih koji su pomogli u realizaciji. „Pred nama su novi izazovi i planovi, a ova cesta će rasteretiti promet drugih cesta te pozivam sve da obrate pozornost na sigurnost u prometu“.
Otvorenju ceste nazočio je i župan Međimurske županije Matija Posavec koji je naglasio kako je prometna infrastruktura važna za lakše, brže i sigurnije kretanje robe i putnika što će olakšati život mještanima koji žive na tom području, ali i skratiti vrijeme putovanja svima onima koji gravitiraju tom dijelu grada Preloga. „Ovo je malo mjesto velikog srca i zahvaljujem mjesnom odboru i mještanima na svim inicijativama i prijedlozima koje podupiremo u skladu sa mogućnostima."

Nikad veći broj programa povodom Noći muzeja u Međimurju, u manifestaciju se po prvi puta uključili Riznica Međimurja, Centar dr. Rudolf Steiner i Ekomuzej Međimurje malo
Kad se slože međimurske ruke – investicijom vrijednom 4 milijuna kuna u rekordnom roku rekonstruiran Odjel abdominalne i dječje kirurgije Županijske bolnice Čakovec na radost djelatnika te velikih i malih pacijenata
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 28. siječnja 2022. - Sutra od 9:00 sati cijepljenje bez najave u trijaži Županijske bolnice Čakovec i u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije
Šef Misije Veleposlanstva Australije Andrea Biggi u radnom posjetu pohvalio potencijal Međimurja
27. siječnja – Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 27. siječnja 2022.
Međimurska županija podržava sve projekte s ciljem razvoja Donje Dubrave
Karatisti Karate kluba Globus među najboljima u svijetu
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 26. siječnja 2022.
Županijska bolnica Čakovec uspješna nastavna baza studentima medicine, župan Posavec – ovu priliku iskoristit ćemo da pokažemo kvalitetu zdravstvenog sustava u Međimurju i zadržimo liječnike u našoj županiji
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content