U sklopu 3. Regionalnog placa koji se održava u subotu, 28. rujna 2019. godine na prostorima Mesapa u Nedelišću biti će održana humanitarna donacijska prodaja Tikvine pogače z makom. Cjelokupni prihod namijenjen je Međimurskoj zakladi za obrazovanje dr. Vinko Žganec. U izradi tradicionalne međimurske pogače s tikvama i makom sudjeluju:

• Srednja škola Prelog
• Udruga žena Dunjkovec
• Udruga žena Gardruža Gardinovec
• Restoran Pozoj Čakovec
• Pizzeria Šut Nedelišće
• Benjamin j.d.o.o. Ivanovec
• Restoran Fortuna Mala Subotica

Ovo okupljanje obiteljsko-poljoprivrednih gospodarstava iz cijele regije, Mađarske i Slovenije odvijat će se od 10:00 do 16:00 sati, a početak donacijske prodaje Tikvine pogače z makom biti će u 12:00 sati uz nazočnost predstavnika Zaklade.

Molimo Vas da prenesete obavijest o ovom događaju i pozovete ljubitelje tradicionalnih međimurskih specijaliteta da se u što većem broju odazovu donacijskoj prodaji kako bismo kroz djelovanje Zaklade mogli osigurati još više potpora učenicima i studentima iz Međimurja.