Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

EDUKACIJA - Google alati i napredno pretraživanje interneta (TICM)

Datum objave: 23. rujna 2019.

Želite li saznati kako stvoriti, podijeliti i urediti dokumente online? Na koji način efikasno koristiti Google tražilicu? Kako naći najbrži put do neke lokacije koristeći Google Maps? Naučite sve to, i usput se podsjetite na osnove e-mail komunikacije, sučelja i mogućnosti @gmail.com računa na edukaciji:

Google alati i napredno pretraživanje interneta

koja će se održati u četvrtak i petak, 3. i 4. listopada 2019. godine, od 9 do 12 sati,
u informatičkoj učionici Tehnološko-inovacijskog centra Međimurje,
na adresi Bana Josipa Jelačića 22/B, Čakovec (prostor bivše vojarne).

Danas kad tehnologije utječu na svaki aspekt našeg života digitalna pismenost je preduvjet za ravnopravnost. Većinu suvremenih poslova gotovo je nemoguće obavljati bez znanja o korištenju Google alata. Izrada, oblikovanje i upravljanje digitalnim dokumentima iziskuju dobro poznavanje tehnologije i vještinu korištenja alata koji u svakoj sljedećoj inačici dobivaju nove mogućnosti i time olakšavaju rad korisnicama.
CILJ EDUKACIJE:
Cilj edukacije je omogućiti većem broju ljudi korištenje digitalnih tehnologija. Edukacija je namijenjena svima onima koji žele maksimalno iskoristiti Google u svrhu lakšeg snalaženja na internetu i smanjenja troškova (navigacijskih sustava, cloud programa ...)
PROGRAM EDUKACIJE
Program edukacije provest će se kroz pet modula, prema sljedećem rasporedu:

 1. Google Chrome
 • korisne kratice i nazivi (preglednik, kartica, prozor, F11…)
 • upravljanje i promjena najkorisnijih postavki
 • dodavanje i upravljanje prečicama
 • upravljanje privatnošću – što drugi znaju o meni?
 • upravljanje s povijesti pretraživanja
 • odabir teksta / slike
 • prijevod
 • proširenja
 1. Google Search
 • vrste rezultata kod pretraživanja
 • traženje pojma, slike, videa, dokumenta te upravljanje opcijama
 • pretraga prema slici
 1. Gmail
 • osnovni pojmovi i mogućnosti Gmail-a
 • osnove e-mail komunikacije (što se smije / ne smije i kako se pravilno radi)
 • dodavanje uređivanje i upravljanje kalendarom
 • dodavanje uređivanje i upravljanje kontaktima
 1. Google Maps
 • pretraživanje lokacije
 • traženje puta
 • kreiranje puta
 • spremanje i upravljanje pretragama
 1. Find my phone
 • lociranje nestalog androida (mobitela)
 • uključivanje zvonjave na daljinu

PRIJAVA:
Prijave na edukaciju vrše se najkasnije do 30. rujna 2019. godine ispunjavanjem prijavnog obrasca na poveznici.
Sudjelovanje na edukaciji je besplatno, a broj sudionika ograničen je na 15. Poželjno je da polaznici imaju osnovna znanja rada na računalu.
Edukaciju organizira Tehnološko-inovacijski centar Međimurje u sklopu Tjedna cjeloživotnog učenja. Tijekom edukacije svakom polazniku bit će omogućeno korištenje osobnog računala i potrebnog softvera.
PREDAVAČ:
Tomislav Breznik, mag. oec, stručni suradnik u Odjelu za projekte u Tehnološko-inovacijskom centru Međimurje. U sklopu projekta „Istakni se osvoji posao 2“ održava radionice pod nazivom „Osnovna i napredna informatička znanja“ s ciljem podizanja razine informatičke pismenosti kod nezaposlenih osoba.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content