-2.0 °C
1026.0 hPa
85 %

Zamjenica Sandra Herman predstavljala Međimursku županiju na 8. Forumu poljskih i hrvatskih regija

Datum objave: 15. rujna 2019.

Od 12. do 14. rujna 2019. godine u poljskom gradu Zielona Góra u Lubuškom vojvodstvu održao se 8. Forum poljskih i hrvatskih regija s ciljem još boljeg udruživanja te razmjene iskustava i dijaloga o budućnosti europskih regija. Tematske odrednice Foruma nastavile su se na zaključke 7. Foruma poljskih i hrvatskih regija održanog u Poreču, a sudionici su kroz četiri panela raspravljali o temama koje se odnose na javno-privatno partnerstvo, digitalizaciju javne uprave, inovacije u gospodarstvu i strateško planiranje razvoja regija do 2030. godine.
Forum je otvoren prigodnim govorima maršalice Lubuškog vojvodstva ujedno i članice Predsjedništva Saveza vojvodstava Republike Poljske Elżbiete Anne Polak, potpredsjednika Odbora za lokalnu samoupravu i regionalnu politiku u Sejmu Jaceka Protasa te veleposlanika Republike Hrvatske Tomislava Vidoševića i predsjednika Hrvatske zajednice županija i šibensko-kninskog župana Gorana Pauka.
Teme ovogodišnjeg Foruma bitne su jer su hrvatska i poljska regionalna samouprava pokretači gospodarskog razvoja koji počinje u lokalnoj zajednici i preslikava se na nacionalnu razinu. A bez navedenih tema nema niti gospodarskog razvoja. Stoga, županije teže ostvariti sve mogućnosti koje im se pružaju i koje velikim dijelom i same stvaraju.“, rekao je Pauk.
Međimursku županiju predstavljala je zamjenica župana Sandra Herman koja je istaknula da forumi poljskih i hrvatskih regija svake godine rezultiraju konkretnom suradnjom: "Međimurska županije uspostavila je suradnju s Kujawsko – Pomorskie regijom koju smo prošle godine finalizirali potpisavši Sporazum o suradnji te smo ugostili njihovu delegaciju. Najveći naglasak stavili smo na gospodarsku suradnju, prvenstveno u sektoru turizma, ali i na razvoju kulturne suradnje." Ovogodišnji Forum rezultirao je suradnjom poljskog domaćina, Lubuškog vojvodstva i Požeško-slavonske županije.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
5. sjednica Odbora za izbor i imenovanja
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 13. siječnja 2022.
Obavijest o ispravku dijela Javnog natječaja za prodaju zemljišta na području poduzetničke zone „POSLOVNI PARK MEĐIMURJE“
Međimurje tijekom blagdana ostvarilo rast od 283% u dolascima i 250% u noćenjima u odnosu na prošlu godinu, treća smo najposjećenija destinacija kontinentalnog turizma
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content