Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Članovi Udruge Pleter Chapter Croatia Zakladi "Katruža" donirali 15 tisuća kuna

Datum objave: 11. rujna 2019.

Međimurska zaklada solidarnosti „Katruža“ osnovana je 2000. godine s ciljem dodjele pomoći za potrebe liječenja, rehabilitacije, transplantacije, nabave pomagala i lijekova u slučajevima kada zdravstveno osiguranje ne podmiruje troškove. U 19 godina djelovanja kroz Katružu pružena je pomoć brojnim stanovnicima Međimurja, a nebrojeno puta poslana je poruka da su u najsjevernijoj hrvatskoj županiji ljudi velika srca. Među njima su i članovi Udruge Pleter Chapter Croatia – regija Međimurje, a Zvonimir Strahija, Duško Kanižaj, Nedeljko Vrbanić, Enver Muminović i Nada Žvorc upravitelju Zaklade, županu Međimurske županije Matiji Posavcu, uručili su novčana sredstva u iznosu od 15 tisuća kuna.
Enver Muminović objasnio je kako Udruga okuplja motoriste i vlasnike Harley-Davidsona, a njeni članovi tijekom godine sudjeluju na raznim događanjima u Hrvatskoj i svijetu. „Ove godine organizirali smo druženje u Međimurju na koje se odazvalo stotinjak motorista iz Hrvatske, Slovenije, Bosne i Hercegovine, Austrije i Švicarske. Mnogo je predrasuda o motoristima, no to su ljudi dobra srca, svih dobnih skupina i zanimanja, koji u svojim klubovima potrebitima pomažu brojnim humanitarnim akcijama. Naše ovogodišnje druženje imalo je humanitarnu notu te su prikupljena sredstva u iznosu od 15 tisuća kuna koja smo namijenili Katruži.“, kazao je ljubitelj vožnje na dva kotača. Upravitelj Zaklade i župan Međimurske županije Matija Posavec poručio je da je ovo najbolji primjer kako pojedinci ili skupine mogu humanitarno djelovati kroz svoj hobi. „Ova će sredstva zasigurno nekome spasiti život, a kako je 48 od 70 ovogodišnjih donacija usmjereno prema djeci, još smo zahvalniji na svemu što se radi u Katruži i ljudima koji podupiru njen rad.“
Predsjednik Upravnog odbora Miroslav Horvat, dr.med., kazao kako je Katruža u 19 godina djelovanja građanima dodijelila preko 5.400.000 kuna. „Ove godine razmotrili smo 70 zahtjeva i dodijelili isto toliko pomoći u iznosu od 180 tisuća kuna. Do sada smo u 2019. godini proveli tri akcije – humanitarni koncert u ožujku, prodaju katruža u svibnju te izložbu slika Likovne udruge donjeg Međimurja u travnju.“, kazao je dr. Horvat, a na njegove riječi nadovezao se župan Matija Posavec koji je najavio zajedničku akciju Katruže i Radija 1. „Pozivam ljude dobre volje da se pridruže našoj tradicionalnoj humanitarnoj akciji „Radio gorice za Katružu“ u subotu, 21. rujna 2019. godine. Vesela povorka okupit će se u jutarnjim satima ispred čakovečkih gradskih bazena, odakle krećemo prema gornjem Međimurju. Očekujemo dobru berbu i još bolju atmosferu, a prikupljena sredstva, kao i svake godine dosad, usmjerit ćemo onima kojima je to najpotrebnije.“

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content