4.3 °C
1023.0 hPa
56 %

Memorijal Dragutin Cenko okupio petnaestak udruga na lovačkom druženju

Datum objave: 10. rujna 2019.

Članovi Lovačkog društva „Patka“ Donji Vidovec/Sveta Marija proteklog su vikenda organizirali tradicionalni Memorijal Dragutin Cenko kojim održavaju sjećanje na poginulog člana Društva i prijatelja, lovca Dragutina Cenka iz Donjeg Vidovca. Petnaestak udruga s područja općina Donji Vidovec i Sveta Marija okupilo se kod Lovačkog doma LD „Patke“ gdje je održalo druženje uz natjecanja kroz nekoliko disciplina i neizostavni lovački bograč. Sudionici natjecanja pokazali su svoje vještine u gađanju zračnom puškom, praćkom, gađanju glinenih golubova i revijalnom gađanju, a najspretniji su bili članovi TK „Sveta Marija“, Moto-nautičkog kluba „Vidovski zlatari“ i DVD-a Donji Mihaljevec. Dvanaesta je ovo godina za redom kako se održava Memorijal, no sigurno nije posljednja, kako je naglasio predsjednik LD „Patka“ Josip Mihalac
Održavanje memorijala svojim dolaskom podržao je zamjenik župana Međimurske županije Josip Grivec, kao i načelnici općina Donji Vidovec i Sveta Marija, Josip Matulin i Đurđica Slamek. „Dragutin Crnko bio je vrlo aktivan član nekoliko donjovidovskih udruga, ali i aktivan član političkog života svoje zajednice gdje je bio član nekadašnje mjesne zajednice, a kasnije član Općinskog poglavarstva Donjeg Vidovca. Tragično je poginuo na radnoj akciji svog lovačkog društva, a njegovi lovci čuvaju uspomenu na njega organiziranjem druženja i natjecanja udruga s područja Donjeg Mihaljevca, Donjeg Vidovca i Svete Marije.“, istaknuo je zamjenik Grivec te dodao da su ovakva druženja događaji na koje bi Dragutin bio ponosan.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za ponedjeljak, 17. siječnja 2022.
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
5. sjednica Odbora za izbor i imenovanja
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 13. siječnja 2022.
Obavijest o ispravku dijela Javnog natječaja za prodaju zemljišta na području poduzetničke zone „POSLOVNI PARK MEĐIMURJE“
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content