5.7 °C
1024.0 hPa
20 %

DVD Donji Hrašćan obilježio 80 godina djelovanja

Datum objave: 8. rujna 2019.

Dobrovoljno vatrogasno društvo Donji Hrašćan tijekom svojeg višegodišnjeg postojanja prolazilo je kroz brojne lijepe trenutke, uspjehe, ali i izazove, a svoje bogate povijesti članovi DVD-a prisjetili su se na proslavi povodom 80 godina djelovanja koja je održana Domu kulture u Donjem Hrašćanu.
Inicijatori i nositelji akcija u Donjem Hrašćanu
Osnovano u travnju 1939. godine, DVD Donji Hrašćan od samog je osnutka bilo inicijator i nositelj mjesnih akcija te je najdugovječnija i najaktivnija društvena organizacija u mjestu. Danas broji oko šezdesetak članova, a najponosniji su na svoj pomladak – zahvaljujući 25 članova vatrogasnog pomlatka sigurni su da će se tradicija vatrogastva u Donjem Hrašćanu očuvati.
Predsjednik DVD-a Donji Hrašćan Dino Vidović zahvalio je brojnim gostima, članovima DVD-a susjednih naselja, općina, predstavnicima političkog i društvenog života Međimurja koji su se odazvali obilježavanju velikog jubileja: "Iza nas je 80 godina rada i odricanja brojnih naših članova i mještana, što je rezultiralo složnom i ponosnom zajednicom."
U ime Vatrogasne zajednice Međimurske županije na jubileju je čestitao zapovjednik Mladen Kanižaj koji je istaknuo da je i ovo društvo važna karika u uspješnoj vatrogasnoj priči u Međimurskoj županiji. Na aktivnom djelovanju, doprinosu zajednici i promicanju vatrogastva zahvalio im je zamjenik župana Međimurske županije Josip Grivec, naglasivši važnost vatrogastva za očuvanje društvene imovine, spašavanje ljudskih života, ali i promicanje društvenog života zajednice. Čestitkama se pridružio načelnik Općine Donji Kraljevec Miljenko Horvat, izrazivši nadu da će Društvo djelovati još puno desetljeća s još više žara, aktivnosti i složnosti.
Unatoč financijskim izazovima, ulažu u opremljenost i modernizaciju, a velik naglasak stavljaju na edukacije i usavršavanja. Redovito se odazivaju na natjecanja i manifestacije te događanja ostalih vatrogasnih društava s područja Općine i Međimurske županije, kako je naglasio zapovjednik DVD-a Krešimir Barić. Svečana proslava bila je prilika da se pojedincima, udrugama i institucijama zahvali na pomoći i doprinosu te su dodijeljene zahvalnice i priznanja svima koji su posljednjih godina pomogli u djelovanju DVD-a Donji Hrašćan. 
 

Uspješna Noć muzeja u Međimurju – Riznicu Međimurja razgledalo 1 500 posjetitelja
Povodom otvorenja rekonstruiranog Odjela abdominalne i dječje kirurgije Županijska bolnica Čakovec ugostila liječnike iz Klinike za dječje bolesti Zagreb na jednodnevnom Simpoziju o dječjoj kirurgiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 29. siječnja 2022. - Danas do 13:30 sati cijepljenje bez najave u trijaži Županijske bolnice Čakovec i u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije
Nikad veći broj programa povodom Noći muzeja u Međimurju, u manifestaciju se po prvi puta uključili Riznica Međimurja, Centar dr. Rudolf Steiner i Ekomuzej Međimurje malo
Kad se slože međimurske ruke – investicijom vrijednom 4 milijuna kuna u rekordnom roku rekonstruiran Odjel abdominalne i dječje kirurgije Županijske bolnice Čakovec na radost djelatnika te velikih i malih pacijenata
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 28. siječnja 2022. - Sutra od 9:00 sati cijepljenje bez najave u trijaži Županijske bolnice Čakovec i u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije
Šef Misije Veleposlanstva Australije Andrea Biggi u radnom posjetu pohvalio potencijal Međimurja
27. siječnja – Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 27. siječnja 2022.
Međimurska županija podržava sve projekte s ciljem razvoja Donje Dubrave
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content