Međimurje Europska regija sporta za 2022.
3.6 °C
1030.0 hPa
48 %

Međimurski slatkiši sportskim nadmetanjima proslavili treći rođendan

Datum objave: 25. kolovoza 2019.

Udruga djece oboljele od dijabetesa i njihovih roditelja Čakovec „Međimurski slatkiši“ ove je nedjelje proslavila svoju 3. godinu postojanja na  „Sportskim igrama mladih dijabetičara u Međimurju“. Više od 150 sudionika iz cijele Hrvatske sudjelovalo je na sportskim igrama te na predavanjima dr.Ivana Andraševića i Nenada Šimunka.
Plemenita Udruga čiji su pokretači obitelji Katalenić, Nomo Nemi, Mutvar, Đeri, a pridružio im se 6.lipnja 2016. godine i ultramaratonac 2016. Nenad Šimunko koji i sam boluje od dijabetesa tipa 1, tijekom godine održavaju niz edukacija, druženja kako bi se pomoglo djeci i njihovim obiteljima. Današnje „sportske igre mladih dijabetičara u Međimurju“ u Accredo centru u Zasadbregu, dokaz su kako se zajedničkim radom i trudom može olakšati svakodnevica djece oboljelih od dijabetisa i njihovih roditelja.
Casimir Nomo Nemi, predsjednik Udruge istaknuo je kako je dijabetes, sa preko 220 milijuna oboljelih diljem svijeta, najučestaliji ako ne i najozbiljniji metabolički poremećaj. U posljednjih je tridesetak godina broj osoba s dijagnozom dijabetesa porastao za 20 %. Stoga Svjetska zdravstvena organizacija (WHO) kontinuirano ističe dijabetes kao značajan javnozdravstveni problem koji poprima epidemijske razmjere u brojnim regijama svijeta, te je pozvao sve osobe koje imaju isti ili slični problem da se pridruže Udruzi koja brine za više od 80 članova. 
Na sportskim igrama sudjelovala je Josipa Katalenić koja je istaknula kako u takvim prigodama nastanu najljepše uspomene.
Sportske igre otvorio je župan Međimurske županije Matija Posavec koji je čestitao vodstvu Udruge, članovima i svima uključenima na organizaciji događaja te na trećoj obljetnici osnivanja, naglasivši kako je potrebno jako puno vremena, ljubavi, humanosti i solidarnosti kako bi se vodila jedna Udruga, Međimurski slatkiši predstavljaju sve spomenuto.

POZIV na uvid ELABORAT GOSPODARENJA OTPADOM - AB METAL PROMET d.o.o. Belica
Međimurski vrtićanci i školarci imat će priliku od najranije dobi istraživati i promišljati o STEM-u kroz europski projekt vrijedan 3 milijuna kuna
PLAN UPISA u prvi razred osnovne škole za školsku godinu 2022./2023.
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za ponedjeljak, 17. siječnja 2022.
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content