Međimurje Europska regija sporta za 2022.
0.3 °C
1030.0 hPa
77 %

Održano 11. natjecanje u ekipnom veslanju dravskim čamcima u Donjoj Dubravi

Datum objave: 24. kolovoza 2019.

Nautički klub "Fljojsar" iz Donje Dubrave u subotu, 24. kolovoza 2019. godine organizirao je tradicionalnu turističko-sportsku manifestaciju natjecanja u ekipnom veslanju, 11. po redu. Snage je odmjerilo ukupno 17 ekipa, u muškoj i ženskoj konkurenciji, a samo natjecanje održano je na kanalu HE Dubrava. Šest ženskih ekipa veslalo je na kraćoj stazi, a najbrža je bila ekipa "Dravske sirene", odnosno Zorica Čmrlec, Klaudija Kelava, Josipa Klipić i Mirela Lisjak. Drugo mjesto zauzela je ekipa "Čarli je zakon", a treće su bile članice ekipe "Dolenec tim". U konkurenciji 11 muških ekipa najuspješnija je bila ekipa domaćina – Fljojsari Dražen Miser, Darko Horvat, Miro Duhović i Ivan Magić dionicu dužine 5 kilometara prešli su za 19 minuta i 31 sekundu. Za sve natjecatelje osigurane su medalje, dok su najbolji veslači nagrađeni preharima.
Osim dobre atmosfere i sportskog duha, manifestacija promovira veslački sport uz korištenje tradicionalnih drvenih čamaca, a važnost očuvanja tradicije te jačeg povezivanja donjomeđimurskih općina kroz kulturnu baštinu i turizam istaknuli su ministar gospodarstva Darko Horvat i zamjenik župana Međimurske županije Josip Grivec koji je uz načelnika Općine Donja Dubrava Marijana Vargu prisustvovao događaju. U provođenju natjecanja, organizatorima je potpora bila Stanica HGSS-a Čakovec, a predsjednik Fljojsara Dražen Miser zahvalio je velikom broju posjetitelja na odazivu.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content