Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Sveta Marija obilježila Veliku Gospu i 230. obljetnicu Župe

Datum objave: 15. kolovoza 2019.

Obilježavanje Velike Gospe u Svetoj Mariji preraslo je iz vjerskog događanja, u kulturno-povijesno nasljeđe Međimurja koje je povodom 230. obljetnice Župe okupilo velik broj hodočasnika iz cijelog Međimurja i okolice. Dugu tradiciju hodočašćenja na blagdan nebeske zaštitnice Svete Marije, ove je godine očuvalo i 80-ak vjernika iz Kotoribe, Donje Dubrave i Donjeg Vidovca koji su u jutarnjim satima krenuli prema Svetoj Mariji. Središnje misno slavlje u jednom od naših najstarijih svetišta predvodio je preč. Antun Hoblaj, župnik i dekan preloške Župe, uz svetomarskog župnika vlč. Pavla Markača. Euharistijskoj svečanosti nazočili su župan Međimurske županije Matija Posavec, zamjenik župana Josip Grivec, potpredsjednik Skupštine Međimurske županije Dragutin Glavina, načelnica Općine Sveta Marija Đurđica Slamek, kao i mnogi drugi predstavnici društvenog, kulturnog i političkog života općine i okolice. Svetkovanje Velike Gospe započelo je trodnevnom duhovnom obnovom u sklopu koje su održana misna slavlja, klanjanja i svete ispovijedi, a u Svetoj Mariji je na sam blagdan održano veliko mjesno proštenje.


 

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content