Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-0.4 °C
1022.0 hPa
81 %

Povorka starih zanata i običaja i ove godine središnja proslava Dana turizma u Svetom Martinu na Muri

Datum objave: 11. kolovoza 2019.

Svake godine tijekom ljetnih mjeseci Sveti Martin na Muri postaje mjesto dobre zabave i raznovrsnih kulturnih, zabavnih i sportskih događanja u Međimurju. Turistička zajednica Sveti Martin na Muri, u partnerstvu s Općinom i tamošnjim udrugama i ove je godine priredila manifestaciju Dani turizma, čiji bogat program traje od 7. srpnja do 25. kolovoza 2019. Središnji je događaj tradicionalna Povorka starih običaja i zanata koja ove godine obilježava pola stoljeća postojanja.
Mortinski svati, dravski ribiči, lovci, vožari, Peklenički Peklari - samo su neki od predstavnika starih zanata koji su u povorci prodefilirali centrom Svetog Martina na Muri u nedjelju, 11. kolovoza 2019. Svatko od njih ukratko se predstavio voditelju Stanku Perčiću, poznatijem kao Svetomartinski Vanjček, ali i brojnoj publici kojoj nisu smetale ni visoke temperature. Načelnik Općine Sveti Martin na Muri i predsjednik Turističke zajednice Sveti Martin na Muri Dražen Crnčec, uz prisustvo zamjenika župana Međimurske županije, Josipa Grivca, svakome od sudionika podijelio je zahvalnicu kao znak pažnje. Iskoristio je priliku da javno zahvali svima koji sudjeluju u brojnim manifestacijama koje se tijekom godine održavaju u najsjevernijoj općini, kao i mještanima koji pažljivo uređuju svoje okućnice koje izazivaju divljenje kod brojnih turista koji ovdje borave.
Zamjenik župana Grivec posebno se osvrnuo na Povorku te je pohvalio činjenicu da se njeguje tradicija što je itekako važno za čuvanje identiteta, a prema njegovim riječima, ovo je samo još jedan u nizu izvrsnih turističkih proizvoda koje nudi najsjeverniji hrvatski biser – općina Sveti Martin na Muri.
Toplice LifeClass Terme Sveti Martin generator su turizma u općini Sveti Martin na Muri koja je u 2018. godini bila treća destinacija po posjećenosti na kontinentu, odmah iza grada Zagreba i Plitvičkih jezera. Dobar trend nastavlja se i ove godine, a Sveti Martin na Muri u utrci je za titulu najuspješnije zdravstvene destinacije u Hrvatskoj. Turiste privlači i seoski turizam, a vrlo su tražene kuće za odmor i privatni pansioni koji su zajedno s Termama Sveti Martin do 25. srpnja ove godine ostvarile 80.000 noćenja.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za utorak, 18. siječnja 2022.
POZIV na uvid ELABORAT GOSPODARENJA OTPADOM - AB METAL PROMET d.o.o. Belica
Međimurski vrtićanci i školarci imat će priliku od najranije dobi istraživati i promišljati o STEM-u kroz europski projekt vrijedan 3 milijuna kuna
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content