-0.9 °C
1027.0 hPa
85 %

Lov na zlatarski prsten – 20 ekipa gađalo zlatarsku sridu

Datum objave: 4. kolovoza 2019.

Dobro poznata manifestacija donjomeđimurskog kraja, Lov na zlatarski prsten, ove je godine doživjela svoje 9. izdanje pod pokroviteljstvom Međimurske županije i Općine Donji Vidovec. Događaj je to kojim se njeguje uspomena na poznate donjovidovske ispirače zlata koji su uvršteni na popis nematerijalnih kulturnih dobara Republike Hrvatske, ali i na vidovske ratnike – Vidovske voke, koji su se u doba Zrinskih hrabro borili protiv Turaka. Članovi Moto nautičkog kluba "Vidovski zlatari" ponovno su se iskazali kao odlični domaćini i pokazali dobru organizaciju zahvaljujući kojima manifestacija privlači sve veći broj posjetitelja.

Gađanju zlatarske sride prethodio je mimohod i smotra plovila kroz Donji Vidovec uz odavanje počasti poginulim braniteljima povodom Dana pobjede i domovinske zahvalnosti. Uz pozdravne riječi predsjednika Vidovskih zlatara Nenada Lukše, natjecanje je u ime Međimurske županije otvorio župan Međimurske županije Matija Posavec, a ugodno druženje i dobar sportski duh poželjeli su načelnik Općine Donji Vidovec Josip Matulin i zamjenik župana Josip Grivec.

Uz "Vidovski most" u odvodnom kanalu HE Dubrava, dvadeset ekipa natjecalo se u gađanju viseće alke, a najveću spretnost pokazali su Josip Habijan, Božidar Njari i Marinko Čmrlec, odnosno ekipa "Kalanica ulica". Drugo mjesto osvojila je ekipa "Zlatna sredina", a treće "Fljojsari I".

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
5. sjednica Odbora za izbor i imenovanja
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 13. siječnja 2022.
Obavijest o ispravku dijela Javnog natječaja za prodaju zemljišta na području poduzetničke zone „POSLOVNI PARK MEĐIMURJE“
Međimurje tijekom blagdana ostvarilo rast od 283% u dolascima i 250% u noćenjima u odnosu na prošlu godinu, treća smo najposjećenija destinacija kontinentalnog turizma
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content