Međimurje Europska regija sporta za 2022.
0.9 °C
1030.0 hPa
73 %

Procesijom središtem Čakovca i svetom misom proslavljen blagdan Gospe od Anđela

Datum objave: 2. kolovoza 2019.

Na sam blagdan Gospe od Anđela – Porcijunkule, u petak, 2. kolovoza održana je središnja sveta misa koju je predvodio varaždinski biskup mons. Josip Mrzljak, u koncelebraciji s desetak svećenika iz međimurskih župa. I ove godine Župa svetog Nikole biskupa obilježila je župni blagdan sadržajnim duhovnim programom i trodnevnom pripremoma, a središnja duhovna svečanost započela je tradicionalnom procesijom s Trga Republike do Franjevačkog samostana.
Uz mnogobrojne vjernike, svetoj misi nazočili su zamjenik župana Međimurske županije Josip Grivec, gradonačelnik Grada Čakovca Stjepan Kovač zajedno sa zamjenicima Zoranom Vidovićem i Mariom Medvedom, načelnik PU međimurske Ivan Sokač, predsjednik Zrinske garde Đuro Bel, predstavnici policije, vatrogasnih društava,  Zrinske garde Čakovec, međimurske udruge i KUD-ovi iz Gornjeg Kraljevca, Žiškovca i Murskog Središća, kao i brojni predstavnici društvenog, kulturnog i političkog života Međimurja.
Blagdan Gospe od Anđela obilježava se 2. kolovoza, kada se franjevci spominju obraćenja sv. Franje koje se dogodilo godine 1208. u Porcijunkuli, malenoj crkvi Gospe od Anđela u Asizu u kojoj je sv. Franjo izmolio Porcijunkulski oprost. Blagdan Gospe od Anđela tako je dan potpunog oprosta kada u svim franjevačkim crkvama diljem svijeta vjernici mogu dobiti oprost od grijeha.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 23. siječnja 2022. - Tijekom vikenda cijepljeno 485 osoba
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content