-1.1 °C
1026.0 hPa
84 %

Sanacijom hola školske zgrade nastavlja se ulaganje u kompleks Graditeljske škole Čakovec

Datum objave: 30. srpnja 2019.

U Graditeljskoj školi Čakovec u utorak, 30. srpnja 2019. godine potpisan je Ugovor koji označava početak statičke obnove hola zgrade i njegovu sanaciju. Ravnatelj Graditeljske škole Čakovec Zvonko Ladić potpisao je Ugovor s Goranom Kneževićem, predstavnikom tvrtke SPE-ING d.o.o., koji je objasnio kako bi do početka školske godine 2019./2020. radovi trebali biti završeni.
Nastavak je to ciklusa investicija u najsloženiji školski kompleks u Međimurskoj županiji. „Graditeljska škola Čakovec sastoji se od četiri objekta od kojih su Učenički dom i školske radionice već obnovljeni, a sada je na red došla i škola. Školska zgrada stara je više od 40 godina i pomalo je nevjerojatno da kao takva sadrži najsuvremeniju računalnu opremu, stoga smo u dogovoru s osnivačem odlučili krenuti u rekonstrukciju hola, što je ujedno preduvjet za energetsku obnovu.“, naglasio je ravnatelj Ladić.
Ugovor je potpisan uz prisustvo župana Međimurske županije Matije Posavca, koji je istaknuo kako su ljetni praznici najbolje vrijeme za investicije u školstvo, s ciljem omogućavanja što kvalitetnijih radnih uvjeta učenicama i profesorima u novoj školskoj godini. Upravo to je i razlog brojnih ulaganja u osnovnim i srednjim školama. „Danas je potpisan ugovor koji označava početak obnove hola zgrade, nakon čega planiramo izvršiti kompletnu energetsku obnovu Graditeljske škole kao jedan u nizu projekata u ovom školskom kompleksu. Međutim, ni nakon energetske obnove škole ne stajemo jer tada slijedi početak izgradnje financijski najvećeg i najizdašnijeg projekta – Centra kompetentnosti iz područja strojarstva vrijednog 50 milijuna kuna što će biti sufinancirano iz EU fondova. Na taj način zaokružit ćemo jednu cjelinu, sve kako bismo budućim generacijama omogućili najbolje moguće obrazovne uvjete.“, poručio je župan Posavec.
Vrijednost radova iznosi 953.503,98 kn s PDV-om, dok Međimurska županija projekt sufinancira sa 600.000,00 kn.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
5. sjednica Odbora za izbor i imenovanja
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 13. siječnja 2022.
Obavijest o ispravku dijela Javnog natječaja za prodaju zemljišta na području poduzetničke zone „POSLOVNI PARK MEĐIMURJE“
Međimurje tijekom blagdana ostvarilo rast od 283% u dolascima i 250% u noćenjima u odnosu na prošlu godinu, treća smo najposjećenija destinacija kontinentalnog turizma
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content