4.1 °C
1026.0 hPa
20 %

Na terenima Teniskog kluba Franjo Punčec počelo Prvenstvo Hrvatske u tenisu za seniore i seniorke

Datum objave: 1. srpnja 2019.

Nakon dva dana kvalifikacija, u ponedjeljak, 1. srpnja 2019. godine na terenima Teniskog kluba Franjo Punčec svečano je otvoreno Prvenstvo Hrvatske u tenisu za seniore i seniorke. „Državno seniorsko prvenstvo najviši je stupanj sportskog natjecanja na nacionalnom nivou te vjerujem da svaki sportaš u svojim planovima ima sudjelovanje i osvajanje ovog tipa natjecanja. Motiv dolaska sportaša na turnire je rezultat, a jedan od motiva dolaska je sigurno i sredina u koju dolazite te ćemo se mi potruditi da organizacija i dalje bude na što kvalitetnijoj razini i da se osjećate što ugodnije u Međimurju. “, rekao je predsjednik TK „Franjo Punčec“ Čakovec Josip Sabolek poželivši dobrodošlicu sudionicima i gostima.
Teniski klub „Franjo Punčec“ domaćin je ovog natjecanja već nekoliko godina što je dokaz dobre organizacije, infrastrukture, truda i motivacije članova kluba da tenis u Međimurju dovedu na što veću razinu. Svake godine Klub je organizator više značajnih teniskih manifestacija i međunarodnih turnira poput Croatia cupa za dječake i djevojčice, Marin Šuica junior open turnira i profesionalnog turnira Punčec Open.  Sportska direktorica Hrvatskog teniskog saveza Jelena Kostanić izrazila je zadovoljstvo odazivom tenisača i tenisačica kao i organizacijom te je istaknula da je ovo turnir na kojemu se izgrađuju i dokazuju hrvatska teniska imena. „Razvoj sporta u Međimurju ima bogatu i dugu tradiciju,  a poznati smo kao sredina u kojoj potičemo razvoj sporta. Naše Međimurke i Međimurci nižu uspjehe u najrazličitijim sportskim granama,  rekreativno i profesionalno te smo ponosni što se možemo pohvaliti i teniskim imenima kao što su Franjo Punčec nekad, a danas našom mladom Antonijom Ružić.“, rekao je zamjenik župana Međimurske županije Josip Grivec koji je proglasio turnir službeno otvorenim i poželio svim sudionicima sreću i dobar rezultat.
Prvenstvo Hrvatske za seniore i seniorke održava se u pojedinačnoj kategoriji te muškim, ženskim i mješovitim parovima. U kvalifikacijski dio natjecanja prijavilo oko stotinjak natjecatelja, dok se u glavnom dijelu turnira natječu 32 tenisača i 32 tenisačice. Boje Međimurja brane Teodor Zlatar, Vinko Brkić i Matija Balaž iz TK „Franjo Punčec“ Čakovec.
Turnir se održava od subote, 29. lipnja do četvrtka, 4. srpnja 2019. kada je predviđeno održavanje završnih susreta.

Nikad veći broj programa povodom Noći muzeja u Međimurju, u manifestaciju se po prvi puta uključili Riznica Međimurja, Centar dr. Rudolf Steiner i Ekomuzej međimurje malo
Kad se slože međimurske ruke – investicijom vrijednom 4 milijuna kuna u rekordnom roku rekonstruiran Odjel abdominalne i dječje kirurgije Županijske bolnice Čakovec na radost djelatnika te velikih i malih pacijenata
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 28. siječnja 2022. - Sutra od 9:00 sati cijepljenje bez najave u trijaži Županijske bolnice Čakovec i u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije
Šef Misije Veleposlanstva Australije Andrea Biggi u radnom posjetu pohvalio potencijal Međimurja
27. siječnja – Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 27. siječnja 2022.
Međimurska županija podržava sve projekte s ciljem razvoja Donje Dubrave
Karatisti Karate kluba Globus među najboljima u svijetu
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 26. siječnja 2022.
Županijska bolnica Čakovec uspješna nastavna baza studentima medicine, župan Posavec – ovu priliku iskoristit ćemo da pokažemo kvalitetu zdravstvenog sustava u Međimurju i zadržimo liječnike u našoj županiji
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content