-4.2 °C
1032.0 hPa
74 %

20. festival sportske rekreacije osoba s invaliditetom Republike Hrvatske okupio više od 200 sudionika

Datum objave: 2. lipnja 2019.

Društvo osoba s tjelesnim invaliditetom Međimurske županije već tradicionalno organizira Festival sportske rekreacije osoba s invaliditetom koji okuplja petnaestak udruga iz cijele Hrvatske. Ovogodišnji jubilarni 20. Festival održan je u subotu, 1. lipnja 2019. godine u Prelogu, gdje se natjecalo više od 200 sudionika, a odazvali su se i gosti iz Slovenije i Bosne i Hercegovine.
"Okupili smo se da se zajedno družimo, natječemo, razmijenimo iskustva, čujemo što se dobro i kvalitetno radi u raznim dijelovima Hrvatske. Cilj je da svatko od nas istakne svoje natjecateljske sposobnosti u pojedinim disciplinama i tako osnaži samoga sebe.", rekla je predsjednica Društva Miljenka Radović na svečanom otvorenju Festivala kojem su nazočili zamjenik župana Međimurske županije Josip Grivec, gradonačelnik Grada Preloga Ljubomir Kolarek, gradonačelnik Grada Murskog Središća Dražen Srpak i načelnik Općine Nedelišće Darko Dania. Pjevački zbor Grada Preloga glazbenim programom obogatio je otvorenje nakon kojeg je slijedio najzanimljiviji dio, samo natjecanje.
Zamjenik župana Josip Grivec zahvalio je i čestitao članovima Društva na ustrajnosti i trudu što već dvadeset godina organiziraju Festival. "Siguran sam da nakon svakog susreta ponesete lijepe uspomene i dobro iskustvo te želimo da se Međimurje pamti upravo po sretnim trenucima, ali i po tome što smo sredina koja je tolerantna i koja radi na dobrobit svakog svojeg člana zajednice. Društvo osoba s tjelesnim invaliditetom Međimurske županije udruga je koja je po svom radu, kvalitetnim projektima i programima prepoznatljiva na području Međimurja, a zahvaljujući svojem pristupu rješavanju problema i potreba osoba s invaliditetom, primjer su svima nama.", dodao je zamjenik Grivec.
Članovi Društva trude se svake godine unaprijediti kvalitetu festivala te je ove godine nabavljena nova sportska oprema za natjecanje osoba s invaliditetom u vrijednosti od 50 tisuća kuna zahvaljujući sredstvima iz Europskog socijalnog fonda. Rad na jačanju psihičkih i fizičkih kapaciteta važan je dio aktivnosti i usluga koje Društvo pruža svojim članovima. Sudionici su se natjecali u 8 disciplina – viseća kuglana, pikado, šah, belot, bacanje loptice u koš, gađanje koluta, utrka u kolicima i stolni tenis.

Nikad veći broj programa povodom Noći muzeja u Međimurju, u manifestaciju se po prvi puta uključili Riznica Međimurja, Centar dr. Rudolf Steiner i Ekomuzej Međimurje malo
Kad se slože međimurske ruke – investicijom vrijednom 4 milijuna kuna u rekordnom roku rekonstruiran Odjel abdominalne i dječje kirurgije Županijske bolnice Čakovec na radost djelatnika te velikih i malih pacijenata
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 28. siječnja 2022. - Sutra od 9:00 sati cijepljenje bez najave u trijaži Županijske bolnice Čakovec i u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije
Šef Misije Veleposlanstva Australije Andrea Biggi u radnom posjetu pohvalio potencijal Međimurja
27. siječnja – Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 27. siječnja 2022.
Međimurska županija podržava sve projekte s ciljem razvoja Donje Dubrave
Karatisti Karate kluba Globus među najboljima u svijetu
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 26. siječnja 2022.
Županijska bolnica Čakovec uspješna nastavna baza studentima medicine, župan Posavec – ovu priliku iskoristit ćemo da pokažemo kvalitetu zdravstvenog sustava u Međimurju i zadržimo liječnike u našoj županiji
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content