Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Održana Skupština EGTS-a Regija Mura

Datum objave: 31. svibnja 2019.

U Serdahelu, 30.svibnja 2019. održana je Skupština EGTS-a Regija Mura. Sjednici je nazočio i zamjenik župana Međimurske županije Josip Grivec.

Jednoglasno je prihvaćeno Izvješće o radu EGTS-a Regija Mura, a svi članovi su suglasni da i dalje treba aktivno raditi na realizaciji mosta Kotoriba-Murakerestur te drugim aktivnostima koje će pridonijeti unapređenju odnosa dviju država, a poglavito suradnji s pomurskim Hrvatima u pograničnom dijelu Mađarske. Zamjenik župana Josip Grivec kazao je: „ Međimurska županija i dalje će podupirati sve aktivnosti vezane za gradnju mosta Kotoriba – Murakerestur koji stanovnici s obje strane granice čekaju već pedeset godina. Uvjereni smo da bi se izgradnjom mosta unaprijedili gospodarski odnosi u pograničnom dijelu obje zemlje, ali i povezali Hrvati s obje strane granice.“

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content