Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-0.4 °C
1024.0 hPa
46 %

Na 59. Festivalu kazališnih amatera dvije predstave iz Međimurja

Datum objave: 25. svibnja 2019.

U Vodicama je od 17. do 19.  te od 24. do 26. svibnja 2019. održan 59. Festival kazališnih amatera na kojemu su izvedene čak 22 izvrsne predstave najboljih amaterskih kazališta iz cijele Hrvatske.
Na daskama vodičkog Kulturnog centra međimursku amatersku kazališnu scenu predstavili su „Priločka amaterska scena“ iz Preloga s predstavom „Glumci“ te Kazališna družina „Štolcer“ iz Čakovca s predstavom „Adam“. Ispred Međimurske županije glumce je pozdravila pročelnica Ureda za poslove župana Vesna Haluga koja je kazala da je i kultura ono po čemu se poznaje, ali i prepoznaje Međimurje te čestitala skupinama što su se u velikoj konkurenciji od 167 predstava plasirale u završnicu festivala i što sa čak dvije izvedbe predstavljaju Međimursku županiju.
Šestu godinu zaredom u Vodicama se održava Festivala hrvatskih kazališnih amatera koji već više od pola stoljeća putuje Hrvatskom i prezentira najbolja kazališna ostvarenja hrvatskih amaterskih kazališta, a od ove godine prvi put oba vikenda domaćin su bile Vodice.
Od Županje preko nekoliko slavonskih kazališta do Koprivnice, Međimurja i sjeverne Hrvatske, preko Rijeke pa do Vodica kao najjužnije točke koja je svojim uspjehom izborila sudjelovanje na Festivalu hrvatskih kazališnih amatera, vodička publika uživala je u pučkim dramama, alternativnom kazalištu, povijesno-religijskim predstavama te ostalim predstavama svih kazališnih izričaja.
Nastup na Festivalu skupine su izborile u selekciji i konkurenciji od čak 167 prijavljenih skupina iz cijele Hrvatske, a odlukom izbornika Festivala – istaknutih hrvatskih kazališnih umjetnika, 22 najbolje predstave odabrane su za nastup u festivalskom programu.
Sve festivalske predstave pratilo je tročlano Prosudbeno povjerenstvo u sastavu: Mira Muhoberac, istaknuta teatrologinja i dramaturginja, Jasmin Novljaković, glumac i kazališni redatelj te glumac Vjekoslav Janković. Odlukom Povjerenstva u završnici Festivala u Vodicama će u nedjelju, 26. svibnja 2019. najboljim skupinama biti dodijeljene festivalske nagrade: Nagrada za najbolju predstavu, za najbolju režiju, najbolji novi dramski tekst, glavnu i sporednu mušku i žensku ulogu, za njegovanje kulturne baštine, za inventivnost te Posebna nagrada Povjerenstva.

Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content