Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

KUD Belica održao priredbu povodom 36 godina djelovanja

Datum objave: 13. svibnja 2019.

U prostorijama Društvenog doma održana je tradicionalna godišnja priredba KUD-a Belica. Svečanosti su nazočili brojni gosti i uzvanici - zamjenica župana Međimurske županije Sandra Herman, načelnik Općine Belica Zvonimir Taradi, župnik Župe Belica vlč. Stjepan Šoštarić, ravnatelj Osnovne škole Belica Antun Žulić, ravnateljica Dječjeg vrtića Belica Snježana Bence, ravnateljica Dječjeg vrtića „Sveti Nikola“ Katja Srnec te predsjednica Udruge žena Općine Belica Radojka Taradi.
Belički kudovci za svoje su sumještane pripremili priredbu povodom 36 godina djelovanja Kulturno-umjetničkog društva Belica. Prvi su na pozornicu stupili članovi folklornog sastava koji su uz pratnju tamburaškog sastava izveli splet podravskih popevki, a svojim je vokalnim sposobnostima još jednom oduševila voditeljica pjevanja Ksenija Kramar. Gromoglasni pljesak za svoj su nastup dobili polaznici Dječjeg vrtića Belica i Dječjeg vrtića „Sveti Nikola“, kao i učenici iz Osnovne škole Belica te Područne škole Gardinovec. Solo izvedbom međimurskih pjesama sumještane je dirnuo Karlo Čeh, a nastupila je i dramska sekcija koja je odigrala dramu „Pedeset nijansi ružičaste“.
Predsjednik Skupštine Zajednice hrvatskih kulturno umjetničkih udruga Međimurske županije Miljenko Zelenbaba uručio je diplome za kontinuirani rad na očuvanju kulturne baštine Karlu Čehu, Luki Čehu, Petri Braniša, Mateji Kralj, Kruni Kanižaju, Kseniji Kramar, Petru Janušiću, Darinki Premuš, Alojzu Kozjaku i Dragutinu Taradiju.
Podsjetimo kako je na svečanoj sjednici Skupštine Međimurske županije upravo KUD-u Belica pripala nagrada „Zrinski“ za promociju kulturnog amaterizma.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content