-0.6 °C
1024.0 hPa
78 %

OŠ „Petar Zrinski“ Šenkovec domaćin učenicima i mentorima iz 5 europskih zemalja

Datum objave: 8. svibnja 2019.

Učenici i profesori Osnovne škole „Petar Zrinski“ Šenkovec sudionici su Erasmus+ projekta pod nazivom „Listen, look and take part in! This is our cultural heritage.“ U projekt je uključeno šest zemalja: Španjolska, Italija, Portugal, Turska, Ujedinjeno Kraljevstvo i Hrvatska. Projekt je to koji se bazira na kulturnoj baštini, s ciljem upoznavanja kulture drugih naroda te predstavljanje svoje, dok je glavni fokus na tradicionalnom plesu, pjesmi i starinskim običajima.
Učenici i mentori iz Osnovne škole Šenkovec ugostili su svoje kolege, sudionike projekta za koje su priredili program dobrodošlice u Domu sindikata u Čakovcu.
Ravnatelj Vladimir Novak kazao je da je ovo prvi takav projekt u OŠ „Petar Zrinski“ Šenkovec, te poručio: „Družite se i sklapajte prijateljstva. Neka razlike koje nas čine posebnima budu nešto što će nas spajati cijeli život.“
Da se osjeća dijelom velike Erasmus obitelji nije krila voditeljica projekta Dunja Novak, koja je istaknula kako su se svi zajedno pripremali za dolazak svojih prijatelja iz Španjolske, Italije, Portugala, Turske i Ujedinjenog Kraljevstva. „Učenici i mentori tijekom sljedećih tjedan dana za naše drage goste iz pet zemalja osmislili su brojne aktivnosti – od radionica pletenja cekera, oslikavanja kišobrana, izrade licitarskih srca, preko upoznavanja s tkalačkim stanom u Muzeju Međimurja, do posjeta Mlina na Muri u Žabniku, Mađerkinog brega te kušanja međimurske enogastronomske ponude,“ kazala je.
Ispred Međimurske županije prisutne je pozdravila pročelnica Upravnog odjela za obrazovanje, kulturu i sport Blaženka Novak. „Lijepo vas je vidjeti u ovolikom broju. Želim vam ugodan boravak u našoj županiji i nadam se da ćete iskustva iz Međimurja pamtiti do kraja života,“ zaključila je. Istog je stava i načelnik Općine Šenkovec Saša Horvat, koji je mentorima uručio mali znak pažnje.
Kulturno-umjetničkim programom svečanost su uveličali zboraši OŠ Šenkovec, članovi KUD-a Mačkovec, ali i mlada glazbenica te zaljubljenica u međimurske tradicijske pjesme Lea Šprajc, koja je predstavila međimursku popevku.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
5. sjednica Odbora za izbor i imenovanja
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 13. siječnja 2022.
Obavijest o ispravku dijela Javnog natječaja za prodaju zemljišta na području poduzetničke zone „POSLOVNI PARK MEĐIMURJE“
Međimurje tijekom blagdana ostvarilo rast od 283% u dolascima i 250% u noćenjima u odnosu na prošlu godinu, treća smo najposjećenija destinacija kontinentalnog turizma
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content