Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-0.8 °C
1023.0 hPa
62 %

Započinje proces digitalne transformacije u školama Međimurske županije

Datum objave: 7. svibnja 2019.

Međimurska županija i Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET nastavljaju suradnju, i to u drugoj fazi programa „e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i nastavnih procesa u svrhu stvaranja digitalno zrelih škola za 21. stoljeće“.
S pomoćnikom ravnatelja CARNET-a Ivanom Šabićem sastali su se župan Međimurske županije Matija Posavec i pročelnica Upravnog odjela za kulturu, obrazovanje i sport Blaženka Novak, kako bi dogovorili tehničke detalje oko ulaska svih škola kojima je Međimurska županija osnivač u sustav e-Škole. Potpisan je Sporazum o dobivanju kvalificiranog elektroničkog potpisa koji će se moći koristiti pri slanju zahtjeva za uključenje škola u projekt e-Škole, ali i za sve ostale obrasce i dopise. „Uvodimo školu bez papira, digitaliziramo sustav i pripremamo naše obrazovanje za 21. stoljeće“, kazao je župan Matija Posavec.
Sukladno uredbi Europskog parlamenta i Vijeća, kvalificirani digitalni potpis ima jednaki pravni učinak kao vlastoručni potpis. Donosi brojne prednosti te je njegovim korištenjem razmjena e-dokumenata između škole, njenih dionika i osnivača znatno jednostavnija.
Korištenje najmodernije tehnologije u učenju i poučavanju, adekvatna infrastruktura i računalna oprema, kao i brojni razvijeni digitalni obrazovni sadržaji i e-usluge te niz edukacija za razvoj digitalnih kompetencija školskih djelatnika – samo su neke od prednosti CARNET-ova programa e-Škole.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za utorak, 18. siječnja 2022.
POZIV na uvid ELABORAT GOSPODARENJA OTPADOM - AB METAL PROMET d.o.o. Belica
Međimurski vrtićanci i školarci imat će priliku od najranije dobi istraživati i promišljati o STEM-u kroz europski projekt vrijedan 3 milijuna kuna
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content