Međimurje Europska regija sporta za 2022.
0.6 °C
1019.0 hPa
69 %

Učenici iz Osnovne škole Hodošan kulturno-umjetničkim programom obilježili Dan Međimurske županije

Datum objave: 1. svibnja 2019.

U obilježavanje 30. travnja, Dana Međimurske županije uključili su se i oni najmlađi, učenici razredne nastave Osnovne škole Hodošan te Područnih škola Palinovec i Sveti Juraj u Trnju. Priredba pod nazivom „Pjesmom i plesom po Međimurju“ održana je u Domu kulture Palinovec, koji je bio pretijesan za sve one koji su došli uživati u nastupima svojih najmilijih.
„Tijekom školske godine održavamo dva integrirana dana, a ove smo godine jedan od tih dana odlučili posvetiti Danu Međimurske županije i spomendanu pogibije Zrinskog i Frankopana“, kazala je učiteljica Sanja Rašan te dodala kako su se za ovaj dan učenici pripremali tijekom cijele školske godine. Publika je mogla uživati u izvedbama međimurskih plesova i kola, pjevno-plesnim igrama te pjesmama i sastavcima koje su učenici napisali o svom zavičaju.
Priredbi se odazvao zamjenik župana Josip Grivec te kazao da je Dan Međimurske županije obilježen na najljepši mogući način - njegujući kulturnu baštinu. „Hvala vam što ste uveličali Dane Međimurske županije“ – poručio je.
U kulturno-umjetničkom programu nastupilo je 109 učenika, a prema riječima organizatora, priredba povodom Dana županije mogla bi postati lijepa tradicija Osnovne škole Hodošan.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za utorak, 18. siječnja 2022.
POZIV na uvid ELABORAT GOSPODARENJA OTPADOM - AB METAL PROMET d.o.o. Belica
Međimurski vrtićanci i školarci imat će priliku od najranije dobi istraživati i promišljati o STEM-u kroz europski projekt vrijedan 3 milijuna kuna
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content