Međimurje Europska regija sporta za 2022.
0.8 °C
1030.0 hPa
78 %

U Domu kulture Dekanovec održana priredba posvećena Florijanu Andrašecu

Datum objave: 29. travnja 2019.

Učenici i mentori Područne škole Florijana Andrašeca Dekanovec i Osnovne škole Domašinec povodom obilježavanja 131. godišnjice rođenja pučkog pisca, pjesnika, slikara, kipara, kantora Florijana Andrašeca, u nedjelju, 28. travnja proveli su projekt „Florijan i ja“, koji je ove godine uvršten u obilježavanje Dana Međimurske županije.  
Kulturno-umjetnički program sastojao se od pjesme, plesa, recitacija, glume i prikaza starih običaja, sve to u stilu međimurskog velikana rođenog u Dekanovcu. Uz domaćine iz Dekanovca i Domašinca, nastupili su i gosti iz Osnovne škole Podturen, Osnovne škole Draškovec te Osnovne škole Istvan Fekete iz mađarske Boršfe, a doprinos priredbi dale su i članice Kulturno umjetničke udruge F. Andrašec Dekanovec.
Među brojnom publikom u Domu kulture Dekanovec bili su saborski zastupnik Branimir Bunjac, župan Međimurske županije Matija Posavec, načelnik Općine Dekanovec Ivan Hajdarović, načelnik Općine Domašinec  Mario Tomašek, ravnateljica OŠ Draškovec Margit Mirić te ravnateljica OŠ Domašinec Martina Kivač.
Područna škola u Dekanovcu ime Florijana Andrašeca ponosno nosi od 2018. godine, a učenici sakupljača međimurske tradicije kroz školski projekt istražuju već petu godinu. Inicijativa je to učiteljice Tatjane Pintarić. Ove je godine projekt proširen izvan granica Hrvatske - na Osnovnu školu Istvan Fekete iz mađarskog mjesta Boršfa, u kojem djeluje škola na hrvatskom jeziku.
Dodajmo za kraj kako se manifestacija izvrsno uklapa u godinu obilježavanja 100-te obljetnice pripojenja Međimurja Hrvatskoj te nakon što je međimurska popevka uvrštena na reprezentativnu listu nematerijalne baštine UNESCO-a.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 23. siječnja 2022. - Tijekom vikenda cijepljeno 485 osoba
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content