Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Spomendanom na Zrinskog i Frankopana završava proslava Dana Međimurske županije 2019.

Datum objave: 29. travnja 2019.

U Republici Hrvatskoj 30. travnja obilježava se kao Spomendan pogibije Petra Zrinskog i Frana Krste Frankopana.
Taj će dan tradicionalno biti obilježen u gradu Zagrebu, mimohodom povijesnih postrojbi od Zrinjevca do Katedrale s početkom u 17:00 sati, nakon čega od 17:30 sati slijedi prijavak Zrinske garde Čakovec predsjedniku Hrvatskog sabora ispred Zagrebačke katedrale.
U 17:45 bit će položeni vijenci kod kripte s posmrtnim ostacima Petra Zrinskog i Frana Krste Frankopana u Zagrebačkoj katedrali, a u 18:00 služit će se sveta misa. Svečana akademija započet će u 20:00 sati.
Posljednji događaj ovogodišnje proslave Dana Međimurske županije bit će održan u Domu kulture u Donjem Vidovcu s početkom u 18 sati, a radi se o šestom susretu mladih umjetnika “Ruža međimurska” koji okuplja osnovnoškolce s ciljem očuvanja kulturne i povijesne baštine Međimurja.
 
 

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content