U ponedjeljak 29. travnja u jutarnjim satima polaganjem vijenaca kod Spomen obilježja smrtno stradalim i nestalim hrvatskim braniteljima Domovinskog rata Međimurske županije u Perivoju Zrinski u Čakovcu, odat će se počast svima koji su dali život za svoju domovinu.

Točno u podne u Centru za kulturu Čakovec bit će održana Svečana sjednica Skupštine Međimurske županije prigodom koje će biti uručena i najprestižnija županijska priznanja Nagrade Zrinski te Povelje župana Međimurske županije.

U poslijepodnevnim satima, počevši u 18:00 sati u Muzeju Međimurja Čakovec bit će održana izložba tradicijskih igračaka pod nazivom “Vremeplov igračaka”, dok će dva sata kasnije „Najljepšom obiteljskom pričom“ u Centru za kulturu Čakovec Međimurke i Međimurce obradovati Žiga i gosti.

 

Cjelokupan program Dana Međimurske županije nalazi se u galeriji fotografija.