5.7 °C
1024.0 hPa
20 %

Nedjelja u znaku sporta, kulture i povijesti!

Datum objave: 27. travnja 2019.

Streličarski turnir "Veliki pehar Nikole Zrinskog", tradicionalni je međunarodni turnir koji Streličarski klub „Katarina Zrinski“ Čakovec organizira od 1993. godine. Kao takav postao je nezaobilazni dio Dana Međimurske županije, a borba streličara za Veliki pehar počet će u 8 sati u jezeru Staroga grada. Još jedan sportski događaj obilježit će sedmi dan manifestacije Dani Međimurske županije. III. Čakovečki polumaraton Zrinskih u organizaciji Atletskog kluba "Međimurje" Čakovec započinje u 10 sati u Zrinsko-Frankopanskoj ulici. Cilj i proglašenje pobjednika bit će održano na Trgu Republike u Čakovcu.
Polaganjem vijenaca i molitvom na groblju u Bečkom Novigradu u 10 sati započinje program obilježavanja Spomendana pogibije Petra Zrinskog i Frana Krste Frankopana. Kod spomen ploče na mjestu pogubljenja dvojice hrvatskih velikana u 11 sati bit će položeni vijenci, a u 12:30 sati bit će služena sveta misa u Katedrali.
Područna škola Florijana Andrašeca Dekanovec u Domu kulture u Dekanovcu s početkom u 15 sati, povodom 131. godišnjice rođenja međimurskog kantora Florijana Andrašeca, organizira program „Florijan i ja“, čime zaokružujemo sedmi dan proslave Dana Međimurske županije.
 
Cjelokupan program Dana Međimurske županije nalazi se u galeriji fotografija.
 

Uspješna Noć muzeja u Međimurju – Riznicu Međimurja razgledalo 1 500 posjetitelja
Povodom otvorenja rekonstruiranog Odjela abdominalne i dječje kirurgije Županijska bolnica Čakovec ugostila liječnike iz Klinike za dječje bolesti Zagreb na jednodnevnom Simpoziju o dječjoj kirurgiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 29. siječnja 2022. - Danas do 13:30 sati cijepljenje bez najave u trijaži Županijske bolnice Čakovec i u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije
Nikad veći broj programa povodom Noći muzeja u Međimurju, u manifestaciju se po prvi puta uključili Riznica Međimurja, Centar dr. Rudolf Steiner i Ekomuzej Međimurje malo
Kad se slože međimurske ruke – investicijom vrijednom 4 milijuna kuna u rekordnom roku rekonstruiran Odjel abdominalne i dječje kirurgije Županijske bolnice Čakovec na radost djelatnika te velikih i malih pacijenata
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 28. siječnja 2022. - Sutra od 9:00 sati cijepljenje bez najave u trijaži Županijske bolnice Čakovec i u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije
Šef Misije Veleposlanstva Australije Andrea Biggi u radnom posjetu pohvalio potencijal Međimurja
27. siječnja – Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 27. siječnja 2022.
Međimurska županija podržava sve projekte s ciljem razvoja Donje Dubrave
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content