Međimurje Europska regija sporta za 2022.
3.8 °C
1029.0 hPa
48 %

Cijeli spektar događaja u subotu, 27. travnja

Datum objave: 26. travnja 2019.

U subotu, 27. travnja s početkom u 9:00 sati na Trgu Republike u Čakovcu bit će održana manifestacija “Kaj Međimurci delaju dok nikaj ne delaju” na kojoj će svoje proizvode, rukotvorine, zanate i umijeća predstaviti brojni izlagači, opg-ovi, predstavnici udruga i zadruga.
Svečano će biti u središtu grada Čakovca, kojime će u jutarnjim satima prodefilirati povijesne postrojbe, pripadnici Hrvatske vojske i branitelji. U mimohodu će stići na Franjevački trg, a u crkvi sv. Nikole biskupa bit će služena sveta misa. Postrojavanje povijesnih postrojbi na Trgu Republike obogatit će scenski prikaz “Oproštaj” Kazališne družine Štolcer.
Istoga dana građani će moći kušati lovački gulaš i roštilj na već tradicionalnom Danu lovnog kulinarstva u organizaciji Lovačkog saveza Međimurske županije. Članovi Saveza delicije će pripremati u jezeru Starog grada od 13 sati.
Kulturno umjetnička udruga „Veseli Međimurci“pobrinula se da se ne zaboravi tradicija. 14. Smotra koreografiranog folklora "Med Murom i Dravom" u Centru za kulturu Čakovec počinje u 17 sati. Dašak Dalmacije u Međimurje će unijeti klapa Trogir i Nenad Vetma koncertom "Dalmacija u srcu Međimurja" koji u Gradskoj kavani Čakovec počinje u 20:00 sati.
 
Cjelokupan program održavanja Dana Međimurske županije nalazi se u galeriji fotografija.
 

POZIV na uvid ELABORAT GOSPODARENJA OTPADOM - AB METAL PROMET d.o.o. Belica
Međimurski vrtićanci i školarci imat će priliku od najranije dobi istraživati i promišljati o STEM-u kroz europski projekt vrijedan 3 milijuna kuna
PLAN UPISA u prvi razred osnovne škole za školsku godinu 2022./2023.
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za ponedjeljak, 17. siječnja 2022.
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content