Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Treći dan obilježavanja Dana Međimurske županije posvećen Ladislavu Kralju Međimurcu, Petru Zrinskom i Franu Krsti Frankopanu

Datum objave: 23. travnja 2019.

Na rođendan velikog međimurskog umjetnika, Ladislava Kralja Međimurca, Muzej Međimurja Čakovec pripremio je bogat program u Kraljevom vrtu. U prijepodnevnim satima, između 10 i 14 sati, bit će organiziran „Otvoreni atelier u Kraljevom vrtu s Bojanom Miljančićem“, a u popodnevnim satima s početkom u 18 sati, posjetitelji Kraljeva vrta moći će uživati u plesnoj točki Artem nocturno koju izvodi skupina Master plesnog studija Vivona. Dan otvorenih vrata Memorijalne zbirke Ladislava Kralja Međimurca trajat će od 9 do 18 sati, a u to vrijeme posjetitelji će besplatno moći razgledati zbirku i vrt.
Ove godine navršava se 100. obljetnica prijenosa posmrtnih ostataka Petra Zrinskog i Frana Krste Frankopana iz Bečkog Novigrada u kriptu Zagrebačke katedrale. Zrinska garda Čakovec tim je povodom izdala pretisak "Spomenice Zrinsko-Frankopanske prigodom svečanog prijenosa njihovih kostiju u domovinu", izdane 1919. godine. Predgovor pretisku spomenice napisao je akademik Dragutin Feletar, a uvod mons. prof. dr. Juraj Kolarić. Predstavljanje pretiska spomenice održat će se u zgradi Scheier u Čakovcu s početkom u 19 sati.
Cjelokupan program Dana Međimurske županije možete pogledati u galeriji.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content