2.9 °C
1024.0 hPa
59 %

U Serdahelu održana završna konferencija projekta „Two rivers, one goal“

Datum objave: 17. travnja 2019.

Završna konferencija projekta „Two rivers, one goal“ održana je u utorak, 16. travnja 2019. u mađarskom Serdahelu. Uz zastupnika Mura Regije EGTS Maria Moharića, konferenciji su nazočili zamjenik župana Međimurske županije Josip Grivec, načelnik mađarske općine Serdahel Stjepan Tišler, dopredsjednik županije Zala Csaba Bene te voditelj Zajedničkog tajništva Interrge Mađarska – Hrvatska Szucs Marton, a projekt su predstavile dr. Nagy Árpádné i Leonarda Tarandek.
Projekt "Two rivers, one goal" sufinanciran je od strane Europske unije preko programa Interreg Hrvatska – Mađarska, a osnovni mu je cilj razvoj zajedničkog hrvatsko-mađarskog turističkog proizvoda baziranog na održivom vodenom turizmu uz rijeke Muru i Dravu te stvaranje atraktivne turističke destinacije u pograničnom području. Vodeći partner projekta je Europska grupacija za teritorijalnu suradnju Regija „Mura“, dok su pridruženi partneri općine Goričan, Donji Vidovec i Legrad. Ukupna vrijednost projekta je 842.285,50 eura, od čega je 85 posto financirano europskim sredstvima. 
Aktivnosti na projektu koje su se provodile u periodu od 20 mjeseci su uspostava turističkog centra i ribnjaka u Goričanu, uređenje Spomen centra vidovskih zlatara u Donjem Vidovcu, uspostava izložbenog centra i centra za posjetitelje u mjestu Molnári te odmorišta u mjestu Murakeresztúr, nabava čamaca te uređenje sedam pontonskih pristaništa na Muri i Dravi (tri na području Hrvatske i četiri na području Mađarske), uređenje dva spremišta za brodove u Mađarskoj, predstavljanje novog održivog turističkog proizvoda baziranog na vodenom turizmu turističkim zajednicama, definiranje zajedničke marketinške strategije i zajednička promocija novog održivog turističkog proizvoda baziranog na vodenom turizmu.


 
 
 

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
5. sjednica Odbora za izbor i imenovanja
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 13. siječnja 2022.
Obavijest o ispravku dijela Javnog natječaja za prodaju zemljišta na području poduzetničke zone „POSLOVNI PARK MEĐIMURJE“
Međimurje tijekom blagdana ostvarilo rast od 283% u dolascima i 250% u noćenjima u odnosu na prošlu godinu, treća smo najposjećenija destinacija kontinentalnog turizma
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content