Međimurje Europska regija sporta za 2022.
3.0 °C
1016.0 hPa
59 %

U izložbenom prostoru Centra za kulturu Čakovec do 6. svibnja otvorena izložba bivših učenika i nastavnika Graditeljske škole Čakovec

Datum objave: 12. travnja 2019.

„Graditeljska škola Čakovec možda je strukovna škola, no smatram da je škola s dušom. Željeli smo pokazati bogatstvo stvaralaštva koje u sebi nose naši učenici i djelatnici“, kazao je ravnatelj škole Zvonko Ladić uoči otvorenja izložbe pod nazivom „Ishodište poliperspektivnosti“.
U izložbenom prostoru Centra za kulturu Čakovec prikazan je sav talent 23 bivših učenika škole te 7 nastavnica i nastavnika. Iako je izložba ostvarena u organizaciji Odjela za likovnu umjetnost i dizajn, sukladno brojnim programima škole, obuhvaćeni su radovi širokog spektra - preko multimedije, od djela izvedenih u klasičnim tehnikama i arhitektonskih projekata do projekata iz područja geodezije. Brojna publika tako je dobila uvid u temeljna znanja i vještine koje učenici Graditeljske škole stječu prilikom obrazovanja, ali i naznaku smjera njihovog profesionalnog rasta i razvoja.
O postavu izložbe govorila je povjesničarka umjetnosti Tanja Karas, koja je kazala kako ovo nije tipična izložba koju smo navikli gledati u klasičnim izložbenim prostorima. „Ideja koja stoji iza ove izložbe je ne samo pokazati mnoštvo sadržaja koje škola nudi svojim polaznicima, već i pokušaj odgovora na pitanje što se s tim učenicima događa po završetku njihovog srednjoškolskog obrazovanja. Mislim da smo uspjeli ispričati lijepu priču, kako neovisno o tome jesu li bivši učenici odlučili upisati studij ili odabrali neki drugi put, na temelju ovih radova možemo zaključiti da ih čeka svjetla budućnost.“
Izložbu je otvorila privremena pročelnica Upravnog odjela za obrazovanje, kulturu i sport Blaženka Novak. „Međimurska županija ističe se po tome što posebnu pozornost pridaje obrazovanju i u taj segment najviše ulaže. Iznimno se ponosimo našim srednjim školama te smo gotovo svakog dana svjedoci da učenici postižu izvrsne rezultate na natjecanjima. Graditeljska škola ovdje ima posebno mjesto. Gledamo li na to kako je osnovana, koja je bila njena prvobitna funkcija i kako se tijekom godina prilagođavala vremenu, moram izraziti iznimno poštovanje svim djelatnicima koji su oduvijek znali odgovoriti na izazove i učiniti školu značajnom ne samo u graditeljskom sektoru, nego i u području umjetnosti. Umjetnost i graditeljstvo oduvijek su bili povezani jer graditelji su bili umjetnici, a umjetnici su bili graditelji. To se u ovoj školi najbolje vidi vašim doprinosom ljepoti svijeta koji nas okružuje“, zaključila je pročelnica Novak.
Svečanost otvorenja dramskom su izvedbom uveličali učenici Graditeljske škole Čakovec koji su na zanimljiv način predstavili školske smjerove.
Izložba se može pogledati do 6. svibnja 2019. godine.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za utorak, 18. siječnja 2022.
POZIV na uvid ELABORAT GOSPODARENJA OTPADOM - AB METAL PROMET d.o.o. Belica
Međimurski vrtićanci i školarci imat će priliku od najranije dobi istraživati i promišljati o STEM-u kroz europski projekt vrijedan 3 milijuna kuna
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content