Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-0.8 °C
1024.0 hPa
38 %

8. travnja - Svjetski dan Roma

Datum objave: 8. travnja 2019.

Povodom Svjetskog dana Roma, privremena pročelnica UO za obrazovanje, kulturu i sport Blaženka Novak i pročelnica UO za poslove župana Vesna Haluga, u pratnji načelnice općine Pribislavec Višnje Ivačić, zamjenika načelnice Krunoslava Kamenića i ravnatelja Brune Matoteka posjetile su OŠ Pribislavec, želeći na taj način skrenuti pozornost na odgoj i obrazovanje Roma čemu Međimurska županija posvećuje posebnu pozornost.
Međimurje je sredina koja je Romima, ravnopravno sa svima ostalima, omogućila stjecanje obrazovanja na svim razinama. Privremena pročelnica Blaženka Novak istaknula je da na „vrijednosti obrazovanja pri tome ne gledamo samo kao medij socijalne integracije i afirmacije kulturne baštine većinske zajednice i svih različitosti kojima je obogaćena već kao osnovni preduvjet za suvereno i odgovorno odlučivanje o egzistencijalnim pitanjima svakog pojedinca i njegove obitelji. Pri tome ne mislimo samo na obvezno obrazovanje koje nije tek pravo svakog djeteta već i obveza svakog roditelja.
Najvrjednije što obrazovanjem možemo steći svakako je sposobnost učenja, stjecanja novih znanja i vještina, odgovorno prihvaćanje svega onoga što nam donosi napredak tehnologije i novi načini života.“ – kazala je načelnica Ivačić dodavši kako će preseljenjem u novu školu koja je pred završetkom, učenici imati još bolje i kvalitetnije uvjete za rad i napredak.
Čestitamo pripadnicima romske zajednice njihov dan te ih pozivamo da iskoriste ponuđene prilike. Potrebno je uložiti i mnogo osobnog truda i rada, a potpora Međimurske županije neće izostati.

Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content