Međimurje Europska regija sporta za 2022.
0.7 °C
1026.0 hPa
56 %

Obilježen Svjetski dan zdravlja

Datum objave: 7. travnja 2019.

Svjetski dan zdravlja svake se godine pod okriljem Svjetske zdravstvene organizacije slavi 7. travnja. U obilježavanje su se uključili i djelatnici Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije, Zajednice sportskih udruga Grada Čakovca i Gradskog društva Crvenog Križa Čakovec, koji su uz sudjelovanje Hrvatske gorske službe spašavanja – Stanice Čakovec i Udruge Međimurski slatkiši organizirali javnozdravstvenu akciju pod nazivom „Zdravlje za sve – informirajte se, donesite odluku i živite zdravo!“.
Zavod za javno zdravstvo Međimurske županije predstavio je preventivne programe i aktivnosti koje provodi. Zainteresirani građani informirani su o brojnim čimbenicima rizika za najučestalije kronične bolesti, a neke od tih rizika mogli su i prekontrolirati. Mnogi su se savjetovali o pravilnoj prehrani, tjelesnoj aktivnosti i drugim čimbenicima zdravog stila života. Gradsko društvo Crvenog Križa Čakovec u akciju je uključilo volonterske interventne timove koji su građanima mjerili krvni tlak te šećer u krvi. Svoj djelokrug rada prezentirala je Hrvatska gorska služba spašavanja, a promotivne i edukativne materijale dijelili su predstavnici Udruge djece oboljele od dijabetesa i njihovih roditelja „Međimurski slatkiši“.
S obzirom na kišu i vremenske neprilike, umjesto na otvorenom, javnozdravstvena akcija održana je u zgradi Scheier u petak 5. travnja, a predsjednik Zajednice sportskih Udruga grada Čakovca Tomica Jakopec naglasio je da građane na ovaj način nastoje potaknuti na aktivnost i bavljenje sportom. Ravnateljica Zavoda za javno zdravstvo, prim. Marina Payerl-Pal, dr.med. ističe važnost zdravih životnih navika u koje uz fizičku aktivnost spada i zdrava prehrana jer upravo nebriga o sebi uzrokuje brojne bolesti. Akciju je podržala i pročelnica Upravnog odjela za zdravstvo i socijalnu skrb Međimurske županije Sonja Tošić-Grlač koja je istaknula kako svaki pojedinac snosi odgovornost zaštite vlastitog zdravlja, a Međimurska županija osigurava najbolje moguće uvjete zdravstvene skrbi što potvrđuje i trenutno najveći investicijski ciklus u Županijskoj bolnici Čakovec.


 

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content